Obama: Cumhuriyetçi Parti için endişeliyim

ABD Başkanı Barack Obama, katıldığı televizyon programında adını anmadan Cumhuriyetçilerin başkan adayı Donald Trump’ı eleştirerek “Cumhuriyetçilerin başkan adayı işini yapabilecek biri olmalı. Doğrusu Cumhuriyetçi Parti için endişeliyim” dedi.
NBC kanalında yayınlanan The Tonight Show programında sunucu Jimmy Fallon’ın “Cumhuriyetçilerin başkan adaylarından memnun olduğunu düşünüyor musunuz?” sorusuna yanıt veren Obama, “Biz (Demokrat Partililer) memnunuz. Ama onların nasıl hissettiğini bilmiyorum. Doğrusu Cumhuriyetçi Parti için endişeliyim. Cumhuriyetçilerin başkan adayının işini yapabilen, olayları anlayabilen, sonuçta ülkeyi ileri götürebilecek biri olması gerekir” diye konuştu.

Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasında ciddi farklar olduğunu söyleyen Obama, “Ancak günün sonunda isteyeceğiniz şey sağlıklı bir iki partili sistemdir. Şu anda bu partide yaşanan adaylık süreci ülkenin geneli için pek iyi değil” ifadesini kullandı.

‘BAŞKANLIK SEÇİMLERİ TELEVİZYON ŞOVU DEĞİL’

Demokratların başkanlık yarışında eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’a karşı yenilen ancak yarışı bırakmayan Bernie Sanders’la da bugün Beyaz Saray’da bir araya geleceğini ifade eden Obama şunları söyledi:

"Onunla konuşacağım, Beyaz Saray’a gelecek. Bu süreçte oynayacağım rol Amerikan halkına bunun ciddi bir iş olduğunu hatırlatmak. Bu (başkanlık seçimleri) bir televizyon şovu değil."

Kaynak: Hürriyet

  :

  :

  :

  :

  "Obama: Cumhuriyetçi Parti için endişeliyim" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete