Şırnak’ta bir polis yaralandı

Şırnak'ın Cizre İlçesi'nde, Sınır Hudut Tabur Komutanlığı'nda mobese kamerasını tamir eden polise PKK yandaşları saldırdı.
Şırnak’ın Cizre İlçesi’nde, Sınır Hudut Tabur Komutanlığı nizamiyesinde bulunan mobese kamerasındaki arızanın giderilmesi sırasında önlem alan polise, PKK yandaşları havai fişek ve taşlarla saldırdı.
Polisin müdahale edip dağıttığı saldırganlar ara sokaklara kaçarken; 1 polis memuru tüfekten çıkan saçmanın isabet etmesiyle yaralandı.
Cizre Nur Mahallesi’nden geçen Takayi yolundaki Sınır Hudut Tabur Komutanlığı nizamiyesindeki mobese kamerasındaki arızanın onarımı yapılırken, çok sayıda TOMA ve akrep tabir edilen zırhlı araçlarla güvenlik güçleri de çevrede önlem aldı. Onarım çalışması devam ederken, saat 13.00 sıralarında yasadışı gösteri düzenleyen bir grup, havai fişek ve taş ve sapanlarla önlem alan güvenlik güçlerine saldırdı. Polisin de gaz bombası ve tazyikli su ile karşılık vermesi üzerine göstericilerle polis arasında çatışma çıktı. Polisin müdahalesi sonucu göstericiler ara sokaklara kaçarken, çatışmalar sırasında sık sık uzun namlulu silah sesleri duyuldu.

Göstericiler, kaçtıkları ara sokakların girişine kazdığı hendek yüzünden polis, zırhlı araçlarla mahalle aralarına giremedi. Olaylar sırasında Tuna Özkan adlı bir polis memuru, başına isabet eden bir saçma ile yaralandığı öğrenildi. İlçede sık sık silah seslerinin duyulurken, olaylar mahalle aralarında uzun süre devam etti.


  :

  :

  :

  :

  "Şırnak’ta bir polis yaralandı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete