Teravih namazı sonrası dehşet!

Giresun'da teravih namazından çıkıp kahvede oturan cemaate yönelik silahlı saldırıda, bir kişi öldü, cami imamı ise yaralandı.
Giresun'un Eynesil ilçesi Kösemen köyünde teravih namazından çıkıp kahvede oturan cemaate yönelik silahlı saldırıda dehşet yaşandı.

Olay dün gece teravih namazının çıkışında kahvede cami cemaatinin çay içip sohbet ettiği sırada meydan geldi.

CAMİ İMAMINDAN KÖYÜ TERK ETMESİNİ İSTEDİ

Köy sakinlerinden Hamdi Gülenç (68) henüz belirlenemeyen bir nedenle cami imamı Cemil Çoban’dan köyü terk etmesini istedi.

Daha önce aralarında herhangi bir kavga bulunmayan köy sakinlerinden Ali Osman Arslan (58) olaya müdahil olunca, Hamdi Gülenç belinden çıkardığı silahla etrafa ateş açtı. Açılan ateş sonucunda Ali Osman Arslan olay yerinde hayatını kaybederken, cami imamı Cemil Çoban ayağından yaralandı.'ARAMIZDA HERHANGİ BİR DÜŞMANLIK YOK'

Olay sonrası Giresun’un Görele İlçesi Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak tedavi altına alınan cami imamı Cemil Çoban yaptığı açıklamada "Teravih namazı sonrası arkadaşlarla birlikte oturup çay içerken Hamdi Gülenç adlı şahıs geldi döndü gitti. Tekrar ikinci kez geldi ve ilk sözü bana ‘Yarın burayı terk ediyorsun’ yanımdaki arkadaşa da ‘Sen de buradan kalkıp gidiyorsun’ deyince köy sakinlerinden Ali Osman Arslan ‘Yanımdaki misafire müdahale edemezsin’ deyince kurşun sıktı. Aramızda herhangi bir düşmanlık yok" diye konuştu.

Hamdi Gülenç olay sonrası olay yerinden kaçıp bir akrabasının yanına sığındığı sırada Jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

Kaynak: posta.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "Teravih namazı sonrası dehşet!" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete