​Yerli otomobilden sonra yerli iPhone!

Yerli otomobilin 'çakma' çıkmasının ardından sosyal medya yerli iPhone tasarımı ile yıkıldı.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yerli otomobilin kamuflajlı prototip ile test sürüşü gerçekleştirdi. Yerli otomobilin görseli tartışmaları alevlendirdi.

TÜBİTAK öncülüğünde geliştirilen prototip otomobilin koltuğuna Ankara’da trafiğe kapalı alanda geçen Bakan Işık, sosyal medya hesabı Twitter’dan “TÜBİTAK öncülüğünde geliştirdiğimiz Yerli Otomobilimizin prototip fotoğrafını(Kamuflajlı) milletimizle paylaşıyorum. Yerli otomobilimizi 3 farklı motor teknolojisi ile geliştiriyoruz. Elektrikli araç, menzili uzatılmış elektrikli araç, konvansiyonel araç. Hedefimiz; 2020′den önce yerli otomobilimizi yollara çıkararak insanımızın kullanımına sunmak.” açıklamasını yaptı.

YERLİ OTOMOBİL CADILLAC’IN KOPYASI TARTIŞMASI

Yerli otomobilin ilk görselinin kamuoyuna yansıması tartışmaları da alevlendirdi. Yerli otomobilin Cadillac BLS modeline benzemesi “yerli otomobil kopya çıktı” tartışmalarına neden oldu.

DIŞI KADAR İÇİ DE BENZERİ!

Aracın dışı kadar içi de Cadillac BLS’nin neredeyse bire bir aynısı

İŞTE CADILLAC BLS’NİN İÇİ

BU DA YERLİ OTOMOBİLİN İÇİ

Tüm bu tartışmalar sosyal medyada da geniş yankı buldu. Yerli otomobil tanıtımı ile ilgili binlerce espri ve Caps sosyal medyayı adeta salladı.  Bunlardan en dikkat çekeni ise “yerli iPhone” oldu. iPhone üzerine ‘yerli otomobil prototibi’nde olduğu gibi ‘boyama’ yapan bir vatandaşın “Bu da yerli İphone”   paylaşımı twitter ve facebook’ta paylaşım rekorları kırdı.

  :

  :

  :

  :

  "​Yerli otomobilden sonra yerli iPhone!" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete