Meteorolojiden iyi haber

Hava sıcaklığı, Türkiye genelinde mevsim normalleri üzerinde seyredecek.
Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan değerlendirmelere göre, Türkiye’nin kuzey ve doğu kesimleri ile batı kıyılarının çok bulutlu, Marmara’nın kuzeydoğusu, Batı Karadeniz, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu’nun kuzeyi, Tekirdağ ile İzmir’in güney ve Aydın’ın kıyı kesimlerinin aralıklarla yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların hafif olmak üzere genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu bölgelerde yer yer sis hadisesi bekleniyor.

Hava sıcaklığı, Türkiye genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam edecek.

Rüzgar ise genellikle güney, kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, İstanbul’un Anadolu Yakası, Kocaeli’nin kıyı ilçeleri, Sakarya ile sabah ilk saatlerde Tekirdağ çevrelerinin hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, İzmir’in güney kıyıları ile Aydin’in kıyı kesimlerinin aralıklı hafif yağmurlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı bulutlu.

İÇ ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, Çankırı, Kırıkkale, Yozgat ve Sivas ile sabah ilk saatlerde Ankara çevrelerinin hafif yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu ve bölge genelinin aralıklı hafif yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları dışında bölge genelinin aralıklı hafif yağmur ve sağanak, sabah ilk saatlerde Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve yükseklerinde hafif kar yağışlı geçeceği öngörülüyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, kuzey kesimlerinin aralıklarla hafif yağmur ve karla karışık yağmur, kuzeydoğusunun yükseklerinin hafif kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, doğusu çok bulutlu geçecek.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Parçalı, kuzey ve doğu kesimleri çok bulutlu, sabah saatlerinde Anadolu yakası yer yer hafif sağanak yağışlı.(16)

ANKARA: Genellikle parçalı bulutlu, sabah ilk saatlerde çevreleri hafif yağmurlu geçecek. (12)

İZMİR: Parçalı ve çok bulutlu, güney kıyıları aralıklı hafif yağmurlu. (17)

ADANA: Parçalı bulutlu.(21)

ANTALYA: Parçalı bulutlu.(21)

SAMSUN: Genellikle parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde iç kesimleri hafif yağmurlu. (15)

ERZURUM: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklarla karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçecek.(5)

DİYARBAKIR: Parçalı yer yer çok bulutlu geçecek.

  :

  :

  :

  :

  "Meteorolojiden iyi haber" hakkında Tweetler

  DİĞER ÇEVRE HABERLERİ