Tuğçe'nin davasında tanıklardan şok sözler

Almanya'da tacize uğrayan iki genç kıza yardım etmek isterken uğradığı saldırı sonucu hayatını kaybeden Tuğçe Albayrak'ın ölümüyle ilgili davaya devam edildi.
İddianameye göre bundan beş ay önce meydana gelen olayda sanık Sanel M., 22 yaşındaki Tuğçe Albayrakı Offenbachta çalıştığı restoranın önünde darp etmişti. Aldığı darbeyle başını yere çarpan Tuğçe komaya girmiş ve yaklaşık iki hafta sonra 23üncü doğum gününde yaşam mücadelesini kaybetmişti. Darmstadt Eyalet Gençlik Mahkemesinde yargıç Jens Aáling tarafından görülen davanın ikinci duruşmasında olay anında Tuğçenin yanında bulunan arkadaşları tanık olarak ifade verdi. Alman basınında yer alan haberlere göre duruşmada üç tanık dinlendi.

KARŞILIKLI HAKARETLER

İlk tanık olarak dinlenilen 22 yaşındaki Ajdina A. yarım saat ifade verdi. Ajdina A. sanık ve arkadaşları tarafından restoranda Tuğçe ve kız arkadaşları olarak hakarete uğradığını söylerken olayın başından itibaren hakaretlere maruz kaldım. Bana fahişe! fiyatın ne? gibi hakaretlerde bulundular. Ben de aynı şekilde karşılık vermiş olabilirim dedi.

NE OLACAĞINI GÖRÜRSÜN DEDİ

Ajdina A. ifadesinde Tuvalette devam eden kavgada, Sanel. M. tarafından sıkıştırılan iki kıza Tuğçe yardım etmek istedi. Tuğçe, kaba sözlerle sanığın ve arkadaşlarının defolup gitmesini söyledi. Sanel ve biri iki arkadaşı tuvaletin önünde beklerken, Tuğçe onlara yeter artık defolun gidin! dedi. Sanık Sanel M. daha sonra iki arkadaşıyla birlikte ne olacağını görürsün diye tehdit etti dedi.

YARALI YERE DÜŞTÜKTEN SONRA İKİ KEZ EVET DEMİŞ

Tuğçe yere düştüğünde eski bir hemşire olan tanık Ajdina A. yanına geldiğimde, baygın olarak sırt üstü yatıyordu. Kafasının her yeri kanlar içersindeydi. Onu yan yatırıp stabil bir duruma getirmek istedim, ama olamdı, çünkü kıvranıyordu. Sol kulağından, kafasının arka tarafından kann akıyordu. Elimi kan gelen yere bastırarak kanı durdurmaya çalıştım. Kendisiyle konuşmaya çalıştım, iki kez bana evet yanıtı verebildi. Sonra tekrar bayıldı. Dilini yutmasından veya kusmasından korktum. Sürekli olarak suyla kanı temizleyerek yaranın nerede olduğunu bulmaya çalıştım dedi.

İKİNCİ VE ÜÇÜNCÜ TANIKLAR

Duruşmada ikinci tanık olarak Ajdinasın kız kardeşi Alma A. dinlendi. Olay günü restoranda 20. yaş gününü kutlayan Alma A. Tuğçenin tuvaletten defol haykırışını duydum. Aşağıya inerken Tuğçe ve gençlerle karşılaştım. Sanel kötü kötü ona bakarak Ne olacağını görürsün gibi bir şey söyledi. Her şey bitti sanmıştım, birden bire köşeden 10-15 genç çıktı. Birbirimize hakaretler yağdırdık. Bir tanesi Tuğçeye küçük siyah saçlı fahişe dedi. Birden bir tokat sesi duydum ve Tuğçe yere düştü. İki genç hemen kaçtı. Arkalarından koştum, Sanel M. arabaya bindi ve sürücüye hemen sür diye bağırdı. Arkadaşım Laura, aracın önünde durarak plakanın fotoğrafını çekmeye çalıştı. Onlar ona rağmen aracı sürdüler, eğer son anda kenara çekilmeseydi onu ezeceklerdi dedi. Duruşmada dinlenilen üçüncü tanık 21 yaşındaki Giuliettta S. ise tokat atılması olayında çok kısa bir süre önce olay yerine geldiğini söylerken, Tuğçenin kapalı gözlerle yere düşüp hareketsiz kalışını gördüm dedi.

TUĞÇE'NİN AİLESİ DE KATILDI

Davanın ikinci duruşmasında Tuğçenin annesi Sultan ve babası Ali Albayrak ta katıldı. Bild gazetesinde yer alan habere göre, Tuğçenin ağabeyi Doğuş (25) kız kardeşinin ölümünün Albayrak ailesini nasıl sarstığını dile getirirken Anne babam hiç te iyi değiller. Her ikisi de çalışamaz durumda. Erkek kardeşim meslek eğitimini yarıda bıraktı. Ben de bir sömester izin aldım dedi.

10 YIL HAPİS CEZASI ALABİLİR

Davanın sanığı Sanel M., Cuma günü yapılan ilk duruşmada tokat attığını itiraf etmiş ve Tuğçenin ailesinden özür dilemişti. Sanel M.nin 10 yıla kadar hapis cezası alabileceği davanın on duruşmada bitirilmesi ön görüldü. İlk duruşmalarda yaklaşık 60 şahidin dinleneceği, nihai kararın ise 15 Haziranda açıklanacağı bildirildi.

  :

  :

  :

  :

  "Tuğçe'nin davasında tanıklardan şok sözler" hakkında Tweetler

  DİĞER DÜNYA HABERLERİ