close

Kilis’teki IŞİD’çilerin Hakan Fidan ile bağlantısı araştırılacak mı?

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi.
CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması istemiyle TBMM’ye soru önergesi verdi. CHP’li Sarıbal, “Hakan Fidan’ın ‘4 adam yollayıp 8 füze attırırım’ sözleri düşünüldüğünde Kilis’te saldıran IŞİD militanlarının Hakan Fidan ile bağlantısı araştırılacak mıdır?” diye sordu.

Kilis’te bir askerimizin IŞİD tarafından şehit düşürülmesine ilişkin Davutoğlu’na sorular yönelten CHP’li Sarıbal, “Basında çatışmanın, IŞİD'in yaralı bir militanını Türkiye'ye sokmak istemesi ve askerin izin vermemesi üzerine çıktığını iddiaları yer almaktadır” dedi.

Davutoğlu’na beş soru yönelten CHP’li Sarıbal, Hakan Fidan’ın da yer aldığı ve internete sızdırılan Suriye’ye müdahale toplantısını hatırlattı.

CHP’li Sarıbal şu soruları yöneltti:

1)      Çatışma neden çıkmıştır? Şimdiye kadar sınırda bize ‘gülümseyen’ İŞID militanları niçin saldırı düzenlemiştir?

2)      Basında yer alan bilgilere göre “IŞİD'in yaralı bir militanını Türkiye'ye sokmak istemesi ve askerin izin vermemesi üzerine çıktığı” iddiaları doğru mudur?

3)      Türkiye sınırından 2010 - 2015 yılları arasında kaç IŞİD militanı tedavi olmak için Türkiye’ye geçmiştir? Tedavi olmak için getirilen kaç IŞİD militanı tutuklanmıştır? Tutuklanmamışlarsa gerekçesi nedir?

4)      Türkiye, IŞİD ile yaralılarınızı tedavi ederiz yönünde bir ‘antlaşma’ yapmış mıdır?

5)      Hakan Fidan’ın ‘4 adam yollayıp 8 füze attırırım’ sözleri düşünüldüğünde Kilis’te saldıran IŞİD militanlarının Hakan Fidan ile bağlantısı araştırılacak mıdır?

Kaynak: OdaTv

  :

  :

  :

  :

  "Kilis’teki IŞİD’çilerin Hakan Fidan ile bağlantısı araştırılacak mı?" hakkında Tweetler

  DİĞER GÜNDEM HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete