Ömer Turan hakkında suç duyurusu

Gazeteci ve siyaset bilimci Ömer Turan hakkında attığı tweet nedeniyle suç duyurusunda bulunuldu.
Merkezi Diyarbakır'da bulunan Mezopotamya Hukukcular Derneği (MHD) yönetimi, gazeteci ve siyaset bilimci Ömer Turan hakkında Twitter hesabından 'Halkı kin ve düşmanlığa açıkça tahrik veya aşağılama' suçunu işlediği iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

MHD, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na dilekçe vererek, siyaset bilimci ve gazeteci Ömer Turan hakkında suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusunda imzaları bulunan avukat Gülşen Özbek, Serhat Eren, Osman Gülçek, Abdülkadir Güner, Ebru Günay, Şaziye Önder, Cemal Demir ve Rumet Agit Özer, şüphelinin twitter yolu ile 'Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama' suçunu işlediğini iddia etti. Dilekçede, Twitter üzerinden belli bir ırk ve siyasi görüşe sahip halka yönelik nefret ,tehdit, aşağılama, hakaret söylemi geliştirdiği iddia edilen Ömer Turan hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 216'ncı maddesi gereğince soruşturma açılıp, yargılanması talep edildi.

BEYAZ TOROS TWEETİ YÜZÜNDEN SUÇ DUYURUSU 

Şüpheli Ömer Turan'ın 9 Haziran günü Twitter hesabından 'Renault, beyaz toros serisinin üretimini durdurmuş olabilir. Ama Toyota'nın pikap serisi bu boşluğu çok rahat doldurur bence' diye bir paylaşım yaptığı belirtilen dilekçede, "Aynı tarihte başka paylaşımında Halkların Demokratik Partisi Başkanı Selahattin Demirtaş ve partiye oy vermiş herkes hakkında nefret söylemleri, terörist, terör partisi gibi ithamlar ile halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiş ve aşağılamıştır" iddiasında bulunuldu.

  :

  :

  :

  :

  "Ömer Turan hakkında suç duyurusu" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete