Sözcü'den AA'ya çok sert cevap!

Sözcü gazetesi, kendisini “Fethullahçı terör örgütü” ve “PKK terör örgütü” yanlısı olmakla suçlayan AA'ya çok sert cevap verdi.
Sözcü Gazetesi'nin sitesinde yer alan açıklamada, Mustafa Kemal Atatürk tarafından kurulan devletin ajansı Anadolu Ajansı tarafından “Fethullahçı terör örgütü” ve “PKK terör örgütü” yanlısı olmakla suçlandıklarını açıklayan Sözcü, bu iddialara sert yanıt verdi.

Gazetenin internet sitesi tarafından AA hakkında bir haber yapıldığını belirten Sözcü, "AA, yasal yollardan internet sitesine cevap göndereceğine, SÖZCÜ Gazetesi’ni hedef alan, iftiralarla dolu bir açıklama yayınladı." dedi.

İşte Sözcü'nün o açıklaması...

ATATÜRK ilke ve devrimlerini savunan, laik, demokrat, ulusalcı ve muhalif yayın yapan SÖZCÜ’yü “Fethullahçı terör örgütü” ve “PKK terör örgütü” yanlısı olmakla suçladılar. Açıkça çamur attılar.

SÖZCÜ, PKK’nın hainliklerini manşet yaparken, cemaat kumpaslarını deşifre ederken, AA bunları görmezden geliyordu. Bre insafsızlar, attığınız çamurlar SÖZCÜ’ye yapışmaz, iftiralar susturamaz.

ATATÜRK’Ü SİLEN AA’DAN SÖZCÜ’YE ÇİRKİN İTHAM

SÖZCÜ’nün internet sitesindeki “Anadolu Ajansı’nda IŞİD sorusu” haberi için açıklama yapan AA, gazetemizi hedef
aldı. Bizi Fethullahçı ve PKK yanlısı olmakla suçladı. AKP’nin yayın organı gibi hareket ettiğini bir kez daha gösterdi
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk tarafından Kurtuluş Savaşı sırasında kurulan ancak 13 yıllık AKP döneminde iktidarın yayın organı haline dönüştürülen Anadolu Ajansı’nın (AA) nasıl bir zihniyetin elinde olduğu bir kez daha ortaya çıktı.
AA, SÖZCÜ’nün internet sitesinde yayınlanan “Anadolu Ajansı’nda IŞİD sorusu” başlıklı haber için www.sozcu.com.tr’ye açıklama göndereceğine, internet sitesinde gazeteyi hedef alan, yalan ve iftira dolu açıklama yayınladı. Bir de bunu abonelere servis etti.

8 YILDIR SADECE GERÇEKLERİ YAZAN SÖZCÜ BU MANŞETLERİ ATMIŞTI
TARİH: 13 TEMMUZ 2012                                                                 

AKP “Çözüm süreci” zarar görmesin diye PKK’lılara ses çıkarmazken; SÖZCÜ, hainlerin yol kesip kimlik kontrolü yaptığı görüntüler için “Nerede bu devlet” manşeti atmıştı.
TARİH 26 ARALIK 2012                                                                      

SÖZCÜ, AKP ile cemaat el ele yürürken, dönemin Erdoğan’ın makam odasından çıkan dinleme cihazlarını manşet yapmış, “Cemaat mi dinledi?” sorusunu sormuştu.
TARİH: 9 AĞUSTOS 2015                                                                

AKP ve Erdoğan, önce Esad’ı, ardından Gülen cemaatiyle ayrı düştü. Son olarak da açılım bitirildi. Can ciğer oldukları kim varsa, araları bozulunca “Kandırıldık” dediler.

ÇİZGİSİNDEN HİÇ SAPMADI

Çirkin bir üslupla kaleme alınan ve “çamur at izi kalsın” türü hakaretler bulunan açıklamada, SÖZCÜ’yü “Fethullahçı terör örgütü” ve “PKK terör örgütü” yanlısı olmakla suçladılar. Böylece, sadece SÖZCÜ’ye değil, SÖZCÜ’nün 400 bine yakın okuyucusuna da hakaret ettiler. Oysa, SÖZCÜ’nün çizgisi yayınlandığı ilk günden beri apaçık ortadadır. SÖZCÜ, Ulu Önder Atatürk’ün izinde, Atatürk ilke ve devrimlerini savunan, laik, demokrat ve ulusalcı bir gazetedir. Daima haklının yanındadır, sadece gerçekleri yazar, hukuku savunur. SÖZCÜ, her türlü terör örgütünün karşısında yer almaktadır. Hatta bu yüzden, terör örgütlerinin hedefi bile olmaktadır.

KUMPASLARI DEŞİFRE ETMİŞTİ

AKP iktidarı, Fethullahçılar’la el ele kol kolayken SÖZCÜ, yaptığı manşetlerle, kurulan kumpasları tek tek deşifre etmişti. Kumpasla zindanlara atılan askerlerimize, aydınlarımıza sahip çıkmıştı. Anadolu Ajansı’nın şimdi “Fethullahçı” diye çamur attığı SÖZCÜ, Fethullahçılar tarafından defalarca mahkemeye verildi. Davalarımız hâlâ sürüyor.

NEYİ SAVUNDUĞUMUZ ORTADA

AKP iktidarı, “açılım” masalıyla Türkiye’yi uyuturken, terör örgütü PKK da açılımdan yararlanıp silahları depolarken SÖZCÜ defalarca uyarmıştı. O dönemde, Anadolu Ajansı’nın sesi soluğu çıkmıyordu. Hainlerin yol kesmelerini, hendek kazmalarını, saldırılarını, terör şovlarını görmezden geliyorlardı, otosansür yapıp duyurmuyorlardı. Biz o dönemde, tıpkı bugün olduğu gibi teröristlere “Kalleş, hain, kahpe” diyorduk.

Bre insafsızlar unuttunuz mu, siz “barış süreci” dediğiniz süreçte PKK’lı hainleri davul zurnayla karşılayanların şakşakçılığını yapıyordunuz. SÖZCÜ, sizin gibi rüzgar nereden eserse oraya eğilen bir zihniyette değil… Biz sürekli dik duruyoruz, neyi savunduğumuz ortada…

İFTİRALARLA SUSTURAMAZSINIZ

Hâlâ utanmadan, sıkılmadan SÖZCÜ’yü hedef gösteriyorsunuz. Oysa SÖZCÜ, 8 yıldır A.A.’ya abone. Ücretini tıkır tıkır ödüyoruz. SÖZCÜ’nün parasını alırken sesiniz çıkmıyor, sizinle ilgili haber yapınca hemen “Terör sözcüsü” yaftasını yapıştırıyorsunuz. Oysa çizgimiz belli. Eğer biz, o şerefsiz terör örgütleriyle birlikteysek, siz de bizden aldığınız ücretlerle o hain örgütlerin yardım ve yatakçısı oluyorsunuz.

Attığınız çamurlar, SÖZCÜ’ye yapışmaz. SÖZCÜ’yü iftiralarla susturamazsınız."

 
Kaynak: Sozcu.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "Sözcü'den AA'ya çok sert cevap!" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete