Yandaş yazar iyice uçtu!

Havuz yazarı Halime Gökçe işi iyice abartıp "Başkanlık sistemi ile Allah" arasında bağlantı kurdu.
Star gazetesi yazarı Halime Kökçe, başkanlık sisteminin Allah'ın kanunları uygun olduğunu belirterek "Ümmetin mezhep taassubuyla parçalanmasının, Filistin, Suriye gibi can yakıcı felaketler karşısında birlikte karar alamamanın da önüne geçilebilecek bir pratiğe dönüşebilir Başkanlık Sistemi. Hülasa Başkanlık Sistemi Sünnetullaha da daha uygundur." diye yazdı.

Kökçe yazısında "Allah’ın varlık âleminin düzeni için koymuş olduğu kurallar" anlamına gelen "Sünnetullah" kelimesini kullandı.

"Sünnetullaha uygun olan da Başkanlık Sistemi" başlıklı yazısında Kökçe şunları yazdı:

"Başkanlık sistemini daha çok konuşacağız, şimdilik şu kadarını söylemekle yetinelim; saltanatın ve hilafetin ilgası dolayısıyla ihdas edilmiş olan Cumhurbaşkanlığı makamı 2007’ye kadar bir vesayet müessessi olarak iş gördü.

"İSLAM DÜNYASI İÇİN ÖRNEK TEŞKİL EDECEK"

Bu haliyle devam etmesi zaten mümkün değil. Başkanlık sisteminin “Büyük Türkiye idealinin” hayata geçirilebilmesi gerekli olduğunu, seçimle başa gelen güçlü bir başkanlık modelinin İslam dünyası için de örnek teşkil edeceğini hesaba katmamız gerekiyor.

Dahası ümmetin mezhep taassubuyla parçalanmasının, Filistin, Suriye gibi can yakıcı felaketler karşısında birlikte karar alamamanın da önüne geçilebilecek bir pratiğe dönüşebilir Başkanlık Sistemi. Hülasa Başkanlık Sistemi Sünnetullaha da daha uygundur."

Kaynak: Odatv

  :

  :

  :

  :

  "Yandaş yazar iyice uçtu!" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ