close

'Havuzun gülü' Hilal Kaplan çok kızacak!

"Ermeni Soykırımı" dair tasarıyla ilgili attığı tweetle dönemin Başbakanı Erdoğan'ı eleştiren Hilal Kaplan sosyal medyada yine çok konuşuldu.
Avrupa Parlamentosu (AP) 1915 olaylarıyla ilgili, "Ermeni Soykırımı"na dair karar tasarısını oy çokluğuyla kabul etti.

AP genel kurulundaki oylamada karar metnine, kabul edilen değişiklik önergeleriyle, Papa Franciscus'un Ermeni iddialarını destekleyen açıklamaları dahil edildi.

HAVUZ KALEMŞÖRÜ GÜNDEME OTURDU

"Ermeni Soykırımı"na dair tasarının kabul edilmesin ardından sosyal medyada havuz medyasından Sabah'ın kalemşörü Hilal Kaplan'ın 2010 yılında attıığı tweet çok konuşuldu.

Dönemin Başbakanı Erdoğan'ı attığı tweetle eleştiren Hilal Kaplan'ın şarkçılığı yine kimseyi şaşırtmadı.

Erdoğan 2010 yılında BBC Türkçe'ye konuşan Erdoğan, Türkiye'deki 100 bin Ermeni'yi kovabileceğini belirterek şu tweeti attı;

"Ülkemde, 170 bin Ermeni var; bunların 70 bini benim vatandaşımdır. Ama yüz binini biz ülkemizde şu anda idare ediyoruz. E ne yapacağım ben yarın, gerekirse bu yüz binine hadi siz de memleketinize diyeceğim, bunu yapacağım. Niye? Benim vatandaşım değil bunlar. Ülkemde de tutmak zorunda değilim" demişti.

Bu sözler üzerine Erdoğan'ı eleştiren Hilal Kaplan "100.000 Ermeni'yi "gerekirse kovarız" diyebilen Başbakan, 100 yıl önce atalarının 'gerekeni' yapmadığına kimi inandıracak acaba?" sözleriyle tepki göstermişti.

Yani Erdoğan'ın 100 bin Ermeni'yi "kovmakla" tehdit etmesi nedeniyle, Türkiye'nin 1915 ile ilgili sözlerinin de inandırıcı olamayacağını ima etmişti.

  :

  :

  :

  :

  "'Havuzun gülü' Hilal Kaplan çok kızacak!" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ