AKP'de yolsuzluk kılcal damarlara kadar işlemiş! İşte bunlar da belgesi

AKP, artık İl Başkanlıkları eliyle mi ihale alıyor... İl Başkanlıklarından çekilen fakslar, resmi belge mi sayılıyor?
Burcu ORAL EVREN | KARŞI GAZETE

Bu kez yolsuzluk iddiası Tekirdağ'dan... Tekirdağ Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Hizmet Binası'nın yapım ihalesinde, yaklaşık 1 milyon liralık artış kimin için sağlandı?

AKP eliyle oluşturulan rant, hangi yandaş iş adamlarının cebine gitti?

BELGELER KONUŞUYOR

Tekirdağ'daki skandalı, CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer ortaya çıkardı. Tekirdağ Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Hizmet Binası'nın yapım ihalesinde maliyetin ilk önce  3.358.000 TL olarak belirlendiğini tespit eden Yüceer,  daha sonra Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nün devreye girdiğini, ihale bedelini yeniden hesapladığını ve bu yeni verilerin bulunduğu bir artırım yazısının, AKP Tekirdağ İl Başkanlığı'ndan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na fakslandığı bilgisine ulaştı.
İddiaya göre, AKP İl Başkanlığı'ndan gönderilen faks etkili oldu ve Bakanlık ihale bedelini artırdı. Yüceer, üzerinde gönderilen numara olarak, AKP İl Başkanlığı faks IP'sinin yazdığı belgeye de ulaştı. 

FAKS MESAJI İLE İHALE ARTIRIMI

Candan Yüceer, AKP İl Başkanlığı'ndan çekilen faks yoluyla yapıldığı öne sürülen bu artışı, Meclis gündemine de taşıdı. 

Tekirdağ Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Hizmet Binası inşaatı yapım işi ihalesinde  ilk başta 3.358.000 TL olarak belirlenen maliyetin, 4.145.677 TL'ye yükseltilmesini sorgulayan Yüceer, arada  787.677 TL fark oluştuğunu ifade etti. Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti.

İHALE ARTIŞI İSTEYEN AKP BİNASINDAN FAKS MI ÇEKSİN?

-İddia doğru ise faksın, AKP Tekirdağ İl Başkanlığı’ndan çekilmesinin gerekçesi nedir? Çekilmedi ise nereden çekilmiştir? Sorumlu ya da sorumluları kimlerdir? Sorumlular hakkında herhangi bir işlem yapılmış mıdır?

-İhale takipleri İl Başkanlıkları üzerinden fax ile talimat verilerek mi yapılmaktadır?

İHALEYİ KİM ALDI? 

-Tekirdağ Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Hizmet Binası inşaatı yapım işi kime verilmiştir? Verilen kişi ile AKP arasında herhangi bir bağ bulunmakta mıdır?

AKP İL BAŞKANLIKLARINDAN GÖNDERİLEN BELGELER, "RESMİ EVRAK" MI OLUYOR?

-AKP İl Başkanlığı’ndan gittiği iddia edilen evrağın resmi nitelikte olup olmadığı bakanlığınızın ilgili birimi tarafından araştırılmış mıdır? Araştırılmış ise sonucu ne olmuştur? Araştırılmadı ise AKP il/ilçe başkanlıklarından gönderilen her evrak bakanlığınızca "resmi" olarak mı değerlendirilmektedir?

AÇIK İHALEDE, ARTIRIM HANGİ USULLE YAPILIYOR?

-Açık ihale usulü ile ihale yapıldığı bilinmesine karşın ihaleyi alan şirket ile partililerinizin maliyet artırımı konusunda değerlendirme yaptığı iddiası doğru mudur?

-Binanın yapımı için bedel artırımına hangi ihtiyaçtan dolayı gerek görülmüştür?
 
Burcu Oral Evren | KARŞIGAZETE.COM

  :

  :

  :

  :

  "AKP'de yolsuzluk kılcal damarlara kadar işlemiş! İşte bunlar da belgesi" hakkında Tweetler

  DİĞER ÖZEL HABER HABERLERİ