AKP'li Elitaş'tan 'besmele' çıkışı

YSK'nın dinin siyasete alet edilmesini yasaklayan kararına AKP'lilerin tepkisi sürüyor.
AKP Genel Başkan Danışmanı ve Kayseri Milletvekili adayı Mustafa Elitaş, ''Neyi yasaklatırlarsa yasaklattırsınlar bu milletin gönlünden, zihninden Allah adını alamayacaklar ve beslemeyle de bir işe başlamasına engel olamayacaklar'' dedi.

Kayseri'nin Talas ilçesinde Cuma namazı çıkışında bayramlaşma töreni düzenlendi. Törene, AKP Kayseri milletvekili adayları Mustafa Elitaş ve İsmail Emrah Karayel de katıldı. Osmanlı Evi'nde cuma namazı sonrası gerçekleşen ve Talas Belediye Başkanvekili Mustafa İnceok'un ev sahipliğini yaptığı buluşmada, birlik ve beraberlik mesajları verildi. AKP Kayseri Milletvekili Adayı Mustafa Elitaş, CHP'nin itirazıyla Yüksek Seçim Kurulu'nun seçim şarkısının iptal etmesini eleştirerek, "Onlar ancak siyasette besmeleyi kullandıkları için, ancak siyaset mecbur bıraktığında Allah'ın adını andıkları için bizim gibi mütedeyyin insanların -şimdi cumadan çıktık geldik- hep selam veririz. Allah'ın selamını birbirimize veririz alırız. Ve bir işe de başlarken 'haydi bismillah' deriz. Bu bizim olağan bir yaşam tarzımız. Allahaısmarladık, Allah yardımcımız olsun deriz. Her lafımızda birbirimize rabbimizin adını anarak iyi dileklerde bulunuruz. Allah adıyla başlamak için gayret gösteririz. Onlar ancak seçim zamanında akıllarına düştüğü için bunu yasaklatmaya kalkışmışlar. Fakat neyi yasaklatırlarsa yasaklattırsınlar bu milletin gönlünden, zihninden Allah adını alamayacaklar ve beslemeyle de bir işe başlamasına engel olamayacaklar" diye konuştu.

AKP Kayseri Milletvekili Adayı İsmail Emrah Karayel de, Kurban Bayramı'nda kutsal topraklarda meydana gelen izdiham sonucu hayatını kaybeden 753 kişiye Allah'tan rahmet diledi. Karayel, "Hac farizasını yerine getirirken hayatını kaybeden hacılara rahmet diliyorum. Şehitlerimize rahmet diliyorum. Gazilere acil şifalar diliyorum" dedi.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "AKP'li Elitaş'tan 'besmele' çıkışı" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete