Melih Gökçek o tweeti sildi!

Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek Suudi Arabistan'ı suçlayan tweetini sildi.
Hac faciasıyla ilgili eleştirilen Suudi Arabistan'a sahip çıkmasının ardından Ankara Belediye Başkanı Melih Gökçek Suudi Arabistan'ı suçlayan tweetini sildi.

Resmi rakamlara göre 753 Hacı adayının öldüğü facianın ardından Suudi Arabistan yönetimi önlem almadığı için eleştirilmişti. Bugün konu üzerine konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan "Dünyanın her yerindeki organizasyonlarda da böyle şeyler oluyor. Bunlara bakarken bardağın dolu tarafından bakmakta fayda var. Bu konuda Suudi Arabistan’ı doğrudan suçlamayı doğru bulmuyorum. Her ülkenin tabi ki buna benzer bazı eksikleri olabiliyor" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın bu açıklamasının ardından Melih Gökçek, Suudi Arabistan'ı eleştiren tweetini sildi. Gökçek, kaldırdığı mesajında şunları yazmıştı:ERDOĞAN NE SÖYLEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün yaptığı açıklamada Suudi Arabistan'a yönelik eleştirileri şöyle yanıtlamıştı:

"Son aldığımı rakama göre 753 hacı orada mevta oldu. Bildiğiniz gibi nihai bir durum olarak söylemiyorum ama 14 tane de Türk hacı olduğu rivayet ediliyor. Çok değişik açıklamalar yapılıyor. Bu organizasyonu birlikte yapsınlar gibi. Şunu çok iyi görmek lazım. Suudi yönetiminin hac organizasyonuyla ilgili plan yaptıklarını biliyorum. Ulaşımla ilgili ne gibi çalışmalar yaptıklarını da çok iyi biliyorum. Hacı adaylarının taleplerini karşılayamadıkları için üzüldüklerini de çok iyi biliyorum.

Oradaki inşaat çalışmalarının azaltılması gerekiyordu. Buna da olumsuz yaklaşımlar oldu. Kimisi yönetim dedi, kimisi organizasyonda sıkıntılar var dedi. Ben bu yaklaşımları doğru bulmuyorum. Bunları söyleyenlerin hiçbirinin üzerinde küfe yok. Dünyanın her yerindeki organizasyonlarda da böyle şeyler oluyor. Bunlara bakarken bardağın dolu tarafından bakmakta fayda var. Bu konuda Suudi Arabistan’ı doğrudan suçlamayı doğru bulmuyorum. Her ülkenin tabi ki buna benzer bazı eksikleri olabiliyor."

Kaynak: odatv.com
 

  :

  :

  :

  :

  "Melih Gökçek o tweeti sildi!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete