AKP'li vekil basını susturmak için savcıları 'görev'e çağırdı

Aydın Ünal: Gazetecilik yapmayan, terör örgütleri adına faaliyet gösteren bu şer odakları...
Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın eski Başdanışmanı ve metin yazarı olan AKP Ankara Miletvekili Aydın Ünal, Ankara'daki terör saldırısı sonrası yaptığı açıklamada "Cumhuriyet gazetesi gibi, T24 gibi gazetecilik yapmayan, terör örgütleri adına faaliyet gösteren bu şer odaklarının, bu terör örgütü yayınlarının mutlaka ve mutlaka dokunulmazlıklarının artık kalkması gerekiyor. Savcılarımıza da hakimlerimize de buradan suç duyurusunda bulunuyorum" dedi.

Ankara'da 28 kişinin hayatını kaybettiği, 61 kişinin yaralandığı saldırının ardından A Haber'de yayınlanan "Toplumsal Hafıza" programının sunucusu Murat Gener, saldırıyla ilgili yayın yasağı haberini Twitter'da paylaşan Cumhuriyet ve  Bağımsız  Gazetecilik Platformu Punto 24'ü hedef alan açıklamalar yaptı ve şunları söyledi: 

"Biz A Haber ailesi olarak o görüntüleri ekranlara getirmedik, getirmeyeceğiz. Arkamda gördüğünüz yazı olacak. Terörü lanetliyoruz. RTÜK'ün verdiği karar elbette ki uymamız gereken kurallardan bir tanesi ama bu yasak gelmemiş olsaydı da biz yine o görüntüleri getirmeme niyetindeydik zaten. Ama birileri diyorlar ki buyrun burada da yazıyor 'Ankara'daki saldırıya yayın yasağı getirildi. Yasağı yine tanımıyoruz' diyor Cumhuriyet gazetesi. Bir başka internet sitesi aynı minvalde yayın yapanlardan biri TBMM'nin çok yakınında, komutanlıkların, bakanlıkların yanıbaşında saldırı oldu, jet tedbir: Yayın yasağı"

AKP'Lİ ÜNAL: CUMHURİYET VE T24'ÜN DOKUNULMAZLIKLARI KALDIRILSINDaha sonra söz alan Aydın Ünal,  şunları söyledi:

Ankara saldırısı sıradan bir saldırı değil. Türkiye’nin başkentine dolayısıyla kalbimize yapılmış bir saldırıdır. 

Sabrımızı taşıran bir saldırı, bunun karşılığı da çok farklı olacaktır diye düşünüyorum. Çok farklı bir tavır izlenecektir diye düşünüyorum. Bilemiyorum belki dokunulmazlıkların kalkması söz konusu olacak.

Onun dışında Cumhuriyet gazetesi gibi, T24 gibi terör örgütleri adına faaliyet gösteren, gazetecilik yapmayan, bakın altını çizerek söylüyorum, gazetecilik yapmayan, terör örgütleri adına faaliyet gösteren bu şer odaklarının, bu terör örgütü yayınlarının mutlaka ve mutlaka dokunulmazlıklarının artık kalkması gerekiyor. Savcılarımıza da hakimlerimize de buradan suç duyurusunda bulunuyorum.

Kaynak: t24.com.tr


  :

  :

  :

  :

  "AKP'li vekil basını susturmak için savcıları 'görev'e çağırdı" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete