AKP'li yöneticilerin akrabalarının kanalı: TRT

Sayıştay'ın 2014 denetleme raporuna göre, birçok AKP'li yöneticinin akrabası TRT'de işe sokuldu. Kurum adeta AKP'lilerin çiftliğine döndü.
2014’te 81 kişinin kuruma naklen atandığının belirtildiği raporda, 2015 Mayıs ayına kadar ise 43 kişinin daha atandığı kaydedildi. Cumhuriyet'ten Canan Coşkun'un haberine göre, TRT kadrosuna dahil edilen personel dosyaları incelendiğinde daha önce yayınla ilgili kuruluşlarda ve mesleklerde çalışmadıkları görülen bu kişilerin özel kalem müdürü, müşavirlik gibi kadrolarda 2-6 ay gibi kısa görev süreleri sonrasında TRT’ye atandığının tespit edildiği aktarıldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç’un açıkladığı VIP atama listesinde TRT’ye atananlardan bazıları:

* Çiğdem Çiçek: AKP’li eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek’in yeğeni. MEB’de öğretmenken TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı’na araştırmacı yapıldı.

* Gülhan Ak: Keçiören Belediye Başkanı Mustafa Ak’ın akrabası. TRT Dış Yayınlar Dairesi Başkanlığı’na memur olarak atandı.

* Yusuf Akyel: Sayıştay Başkanı Recai Akyel’in kardeşi. TRT Spor Yayınları Dairesi’nde araştırmacı yapıldı.

* Rabia Şahin: Bülent Arınç’ın Bakanlığı döneminde TRT Yönetim Kurulu üyeliğine atanan Recep Şahin’in kızı. Eğitim Dairesi Başkanlığı’nda araştırmacı oldu.

* Mustafa Seçen: AKP’li Nevşehir Belediye Başkan Yardımcısı Atilla Seçel’in oğlu. Önce Nevşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü’ne getirilerek açıktan memur olması sağlandı. Ardından TRT’de Televizyon Daire Başkanlığı’nda işe başlatıldı.

Kaynak: Cumhuriyet / Canan Coşkun

  :

  :

  :

  :

  "AKP'li yöneticilerin akrabalarının kanalı: TRT" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete