'Damat Bakan' Albayrak’a ilk soru, ilk yorum

Albayrak: Rusya ile geçmişe dayalı bir ilişkimiz var, yaşananlar nedeniyle enerji konusunda meseleye karamsar bakmıyorum
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı görevine getirilen Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak ilk açıklamasında Fransızca kelime kullandı. Albayrak, Rusya ile baş gösteren krizin, enerji sektörüne de yansıyacağı iddiaları için ‘’Pesimist (karamsar) değilim’’ dedi.

MÜSTERİH OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM

Albayrak görevi devralırken, Türkiye’nin doğalgaz konusunda  sıkıntı yaşayıp yaşamayacağı yönündeki soruya ‘’Rusya ile çok uzun geçmişe dayalı dostlukları, ticari, kültürel ilişkileri olan bir ülkeyiz. Enerji özelinde ben pesimist bakmıyorum. Kış kapıda özelinde değerlendirirsek, arkadaşlardan bilgi alacağız. Ben o anlamda vatandaşlarımızın müsterih olması gerektiğini düşünüyorum” dedi.

Albayrak, AKP olarak enerji politikaları üzerinde büyük adımlar attıklarını da savundu ve ‘’Türkiye’deki kurulu güç kapasitesi 73 bin megawata çıkarmışız. Şimdi bu performansın daha da üstüne çıkmaya çalışarak, çok daha büyük başarıları ortaya koymaya çalışacağız.” diye konuştu.

Kaynak: sozcu.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "'Damat Bakan' Albayrak’a ilk soru, ilk yorum" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete