Davutoğlu gelmeden 'genel merkez talimatı' ile afişleri söküldü

Davutoğlu'nun ziyaretinden bir saat önce AKP ilçe binasının penceresinde seçim dönemi asılan büyük boy fotoğrafı ile 'Türkiye'nin partisi, Türkiye'nin lideri' afişinin parti görevlileri tarafından sökülmesi dikkati çekti.
Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu dün memleketi Konya'ya geldi ve AKP Konya İl Başkanlığı tarafından verilen iftara katıldı. Başbakanlık görevini bıraktıktan sonra ilk kez memleketine gelen Davutoğlu, bugünde baba ocağı Taşkent İlçesi'ndeki yakınlarını ziyarete gitti.

Ahmet Davutoğlu, Taşkent'e gelirken aynı güzergahtaki Hadim ilçesine uğradı. Ancak Davutoğlu ilçeye gelmeden bir saat önce, AKP ilçe binasının penceresine seçim döneminde yapıştırılan Davutoğlu'nun fotoğrafı ve 'Türkiye'nin partisi, Türkiye'nin lideri' yazılı afiş görevliler tarafından kazınıp kaldırıldı.

'GENEL MERKEZ'İN TALİMATI'

AKP Hadim İlçe Başkanı Saffet Duran, fotoğraf ve afişin Davutoğlu gelmeden niçin söküldüğü sorularına, "Genel merkezin talimatı" demekle yetindi.
Fotoğrafının parti binasından kaldırılmasından bir saat sonra Hadim'e gelen Ahmet Davutoğlu, programında olmadığı için AK Parti Hadim İlçe binasına gitmedi, Anıt Alanı'nda hemşerilerine seslendi. Konuşmasının ardından Hadim Belediyesi'ne geçen Davutoğlu, daha sonra hasta olan eski Yargıtay 9'uncu Hukuk Dairesi Başkanı emekli Emin Aydın Özkul'u evinde ziyaret etti.

Hadim'de son olarak Hz. Hadimi Türbesi'ne giden Davutoğlu, buradan kendi memleketi Taşkent İlçesi'ne geçti.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Davutoğlu gelmeden 'genel merkez talimatı' ile afişleri söküldü" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete