Davutoğlu'nun o fotoğrafının sırrı ortaya çıktı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'nın başkanlığında 19 Ocak 2015 tarihinde yapılan Bakanlar Kurulu toplantısında Başbakan Ahmet Davutoğlu'un suratının neden o kadar asık olduğunun perde arkası ortaya çıktı.
Bakanlar Kurulu, saat 11.00'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başkanlığı'nda Beştepe Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda toplandı.. Bakanlar Kurulu üyeleri, Milli Güvenlik Kurulu Salonu'nda, 1 saat boyunca Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu'nu bekledi.

​Denizhaber.com.tr editörü Recep Canpolat haberine göre, saat 12.00, olmasına rağmen Bakanlar Kurulu hala toplanamadı.Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu izole edilmiş bir odada görüşme yaptı. Yaklaşık bir saat süren Erdoğan-Davutoğlu görüşmesinin ardından, Bakanların beklediği salonda uğultu bir anda kesiliyor ve kapı açılarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Davutoğlu saat 12:15'de salona girdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar Kurulu üyeleri ile tek tek tokalaşırken, Başbakan Ahmet Davutoğlu, yüzü asık bir şekilde Milli Güvenlik Kurulu Salonu'nda bulunan oval masadaki koltuğuna oturdu.

SERT UYARI

Erdoğan-Davutoğlu görüşmesinde Cumhurbaşkanı Başdanışmanı ve AKP İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın, Aralık - 2014'de basına yansıyan "Bakanlar Kurulu Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkanlığı'nda 5 Ocak 2015'de toplanacak" açıklamasının ardından, Başbakan Davutoğlu'nun Binali Yıldırım'ı eleştirmesi ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın Binali Yıldırım'ı kastederek "Hiçbir sıfat taşımayan birinin, Hükümet 5 Ocak’ta Cumhurbaşkanlığı başkanlığında toplanacak demesi yanlış” sözü yüzünden, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Başbakan Davutoğlu'nu sert bir şekilde uyardığı öğrenildi.

"ARKADAŞ, PORTAKAL SUYUNU DA İÇMEMİŞ"

Dokuz buçuk saat süren Bakanlar Kurulu toplantısı sonrası, Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Binali Yıldırım, Milli Güvenlik Kurulu Salonu'nda Mücahit Aslan'a dönerek, yüksek sesle Başbakan Davutoğlu'nu kastederek, "Arkadaş portakal suyunu da içmemiş" demesi, Erdoğan-Davutoğlu arasında iplerin iyice gerildiğinin işareti olarak yorumlandı.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN...

  :

  :

  :

  :

  "Davutoğlu'nun o fotoğrafının sırrı ortaya çıktı!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ