Erdoğan'ın koalisyon ricası: Aileme dokunma!

CHP lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kendisine dolaylı olarak "Bana ve aileme dokunmama güvencesi ver" mesajı gönderdiğini ancak, teklifi reddettiklerini açıkladı.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimleri sonrasında CumhurbaşkanıTayyip Erdoğan'ın kendisine dolaylı olarak "Bana ve aileme dokunmama güvencesi ver" mesajı gönderdiğini açıkladı.

KOALİSYONUN KURULMAMASININ GEREKÇESİ

Kılıçdaroğlu, AKP ile koalisyon kurulamamasına gerekçe olarak gösterdiğiCumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajını, CHP seçim bildirgesinin açıklandığı ve milletvekiliadaylarının tanıtıldığı toplantının basına kapalı bölümünde yaptı. Edinilen bilgilere göre toplantıda AKP ile koalisyonun neden kurulmadığını anlatırken Erdoğan'dan gelen mesajıKılıçdaroğlu şu ifadelerle anlattı:

"7 haziran sonrası AKP ile koalisyon görüşmeleri sırasında bizden dolaylı olarak Erdoğan ve ailesine dokunmama garantisi istendi. Bize bu mesaj geldi. Ancak biz bu garantiyi veremeyeceğimizi ifade ettik. Çünkü bu konu yargının işi bunun yargının konusu olduğunu söyledik ve reddettik."

"KAMPANYADA KULLANMAYIN"

Toplantıda CHP'li adaylardan Kılıçdaroğlu'na, "Bunu kampanyada kullanalım mı" sorusu geldi. Kılıçdaroğlu, bu sorulara "Kullanmayın" karşılığını verdi.

"17-25'İ DAVUTOĞLU'NA SÖYLEDİM"

Kılıçdaroğlu, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile koalisyon için ilk görüşmelerinde, "Baştan açık açık söyledim, 17- 25 Aralık dosyalarını Meclis'e getiren olursa biz buna karşı çıkmayız, destek oluruz dedim. Cumhurbaşkanlığından örtülü ödeneğin alınması konusunda bir girişim olursa buna destek oluruz dedim. Söylediklerim o günün akşamında Saray'a gitti. O da müdahale etti. Sonuçta bize 3 aylık seçim koşullu koalisyon önerdiler" diye konuştuklarını aktardı.

'KALIN' BAĞLANTI

Kılıçdaroğlu, koalisyon görüşmeleri sırasında Davutoğlu ve ekibine ilettikleri tüm bilgilerin, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından Erdoğan'a iletildiğini de ifade etti.

"DİYARBAKIR'A GELECEĞİM"

Kılıçdaroğlu, adaylardan, 7 Haziran'da CHP'nin yalnızca HDP'ye oy kaybettiğine takılmamalarını isterken, "HDP'ye oy kaybetmiş olabiliriz ama, AKP'den de oy alıyoruz. Çok çalışmalıyız. Her bölgeye göre özel çalışma yürütmeliyiz. Özellikle AKP'li seçmenlerden oy alacak politikalar geliştirmeliyiz" diye konuştu.

Toplantıda çok sayıda örgüt yöneticisi Kılıçdaroğlu'nu kendi seçim bölgesinde miting yapmaya davet etti.Diyarbakır örgütünün çağrısına özel olarak yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Diyarbakar'a her zaman gelmeye çalışıyorum. Organize edin bu seçim döneminde de Diyarbakır'a gelceğim" sözü verdi

Kaynak: Cumhuriyet

  :

  :

  :

  :

  "Erdoğan'ın koalisyon ricası: Aileme dokunma!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete