HDP’den AKP’ye IŞİD suçlaması

Sultanahmet’teki terör saldırısı Meclis Genel Kurul’unda sık sık tartışmalar yol açtı.
AKP’nin IŞİD’i desteklediğini söyleyen HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, “Bütün dünya IŞİD'in Orta Doğu'daki en büyük müttefikinin, IŞİD'le en fazla iş tutan gücün kim olduğunu çok iyi biliyor. Bunun açığa çıkmasından korktuğunuz için de Türkiye'de de IŞİD'le birlikte planlayarak devreye koyduğunuz Diyarbakır, Suruç, Ankara ve bugün Sultanahmet katliamlarının da açığa çıkmasından korkuyorsunuz. IŞİD'le olan ilişkiniz çarşaf çarşaf ortaya çıkmıştır” dedi. 

İdris Baluken, şöyle devam etti;

“Paniklemekte haklısınız, korkmakta haklısınız. AKP-IŞİD ilişkisi uluslararası ceza mahkemelerinde başınıza çok fazla iş getirecek. Diyarbakır, Suruç, Ankara katliamının tamamında hangi ilişkilerin nasıl açığa çıktığını çok iyi biliyoruz. Diyarbakır'da miting alanına bomba koyan o bombacının, sadece iki gün önce sizin emrinizdeki polisler tarafından otelde ziyaret edilerek, kimlik bilgilerinin alınmasından sonra nasıl sırtının sıvazlandığını çok iyi biliyoruz. Aynı kişinin bağlı bulunduğu Adıyaman hücresinden çıkan bu barbar çetesi üyelerinin elini kolunu sallayarak Suruç gibi istihbarat ajanlarının cirit attığı bir yerde üzerlerine bomba patlatarak nasıl katliam yaptığını çok iyi biliyoruz. Onların Suruç'a nasıl gittiğini çok iyi biliyoruz.

KOLUNU SALLAYARAK GELDİĞİNİ ÇOK İYİ BİLİYORUZ

Aynı failin kardeşinin… Kardeş saldırılar, kardeş failler var. Aynı hücreden beslenen, çıkan kardeşin Ankara'ya nasıl elini kolunu sallayarak geldiğini çok iyi biliyoruz. Pozantı yolunda hangi kontrollerden geçtiğini, bütün araçların aramadan geçmesine rağmen bu vahşi canilerin o kontrollerden nasıl geçtiğini çok iyi biliyoruz. Bunlar sizin de arşivlerinizde ve dosya iddianamesinde var. O gizlilik kararlarıyla bunları saklayamayacaksınız. Nasıl ki sınırları IŞİD'e açtınız, nasıl ki Kobani'ye, Şengal'e IŞİD saldırılarını desteklediniz, nasıl ki Kobani düştü, düşecek diye dünya önünde itiraf ettiniz, o şekilde Suruç'da da, Ankara'da da, Diyarbakır'da da teşhir oldunuz. Bu ilişkilerden dolayı da fena yargılanacaksınız.” 

Kaynak: evrensel.net

 

  :

  :

  :

  :

  "HDP’den AKP’ye IŞİD suçlaması" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete