Veli Ağbaba'dan AKP'li Metiner'e çok sert tepki!

CHP'li Ağbaba: "Atatürk'ün adını ağızlarına alamazlar ona olan kinlerini İsmet İnönü üzerinden kusarlar."
CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner'in 2.Cumhurbaşkanı İsmet İnönü hakkındaki ithamlarına ilişkin açıklama yaptı. 

Ağbaba, "Bu modern muhiplerin ellerinden gelse tarihten Mustafa Kemal'i, arkadaşlarını ve onların başarılarını kesip atarlar. Bu mümkün olmadığı için de sürekli onlara küfrederler. Atatürk'ün adını ağızlarına alamazlar ona olan kinlerini İsmet İnönü üzerinden kusarlar. Bunların karın ağrısının adı Mustafa Kemal Atatürk'ten başka bir şey değildir. TBMM Başkanını bu durum dolayısıyla görevini yerine getirmeye davet ediyorum" dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba, AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner'in 2.Cumhurbaşkanı İsmet İnönü hakkındaki ithamlarına ilişkin yazılı açıklama yaptı. 

Veli Ağbaba açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Türkiye'de bazılarının 100 yıllık bir karın ağrısı var. Kökü Çanakkale Cephesine dayanan bir karın ağrısı. Kökü Kurtuluş Savaşına, cumhuriyete ve demokrasiye uzanan bir karın ağrısı. Çanakkale'de yazılan destanı, Cumhuriyetle taçlanan Kurtuluş Savaşını bazıları bir türlü kabullenemediler. Kim bu kabullenemeyenler? Bunlar İngiliz Muhiplerinin ve Amerikan Mandacılarının ideolojikleri torunlarıdır. Vitrinde batı karşıtı, arka kapıda İngiliz dostudur. Amerika'ya tapar, İsrail'le yasak aşk yaşar. İşte bunların karın ağrısının adı Mustafa Kemal Atatürk'ten başka bir şey değildir. Bitmek bilmeyen bir düşmanlıktır, öfkedir, nefrettir. Hedef Atatürk'tür ama semptomları başkadır. Bu modern muhiplerin ellerinden gelse tarihten Mustafa Kemal'i, arkadaşlarını ve onların başarılarını kesip atarlar. Bu mümkün olmadığı için de sürekli onlara küfrederler.

ATATÜRK'ÜN ADINI AĞIZLARINA ALAMAZLAR ONA OLAN KİNLERİNİ İSMET İNÖNÜ ÜZERİNDEN KUSARLAR

Ama asla Atatürk'ün adını ağızlarına alamazlar. Ona olan kinlerini İsmet İnönü üzerinden kusarlar. Yakın zamanda gene böyle bir olay yaşandı. AKP milletvekillerinden biri çıktı, basın toplantısında "İnönü ilk faşist liderdir" dedi. O kim mi? Bu sözleri sarf eden kişi bir amigo. AKP sıralarının amigosu. O bir dönek. O, dün HDP'li, bugün AKP'li, yarın ise belki MHP'li. Hatta devran döner, soyadını değiştirir "İnönü" yaptırır. Hani şu iki büklüm özür dileyen var ya; iki gözü iki çeşme olmuş, bir türlü dik duramamış biri var ya; bu kişi tam da o kişi. Dik duramayan bu insancık bir yolunu bulur, karın ağrısını ortaya koyar.

TBMM BAŞKANINI BU DURUM DOLAYISIYLA GÖREVİNİ YERİNE GETİRMEYE DAVET EDİYORUM

Atatürk'e söyleyeceklerini İnönü üzerinden söyler. Hayatta hiçbir şey olamamış, gözyaşlarıyla, iki büklüm af dilemesiyle meşhur olmuş birinden ne beklenebilirdi? Tabii ki hastalıklı bir davranış. O da bunu yapıyor. Aynı konuşmasında pek çok terör örgütünün adını sayıyor ve "CHP, terör konsorsiyumuna zaman zaman siyasi destek sunuyor" diyor. Sultanahmet'teki katliamı CHP'ye bağlıyor. Adını anarak değer katmak istemediğim bu dönek müfterinin meclisin basın salonunu işgal etmesi, basının zamanını alması gurur kırıcıdır. TBMM Başkanını bu durum dolayısıyla görevini yerine getirmeye davet ediyorum."

Kaynak: sozcu.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "Veli Ağbaba'dan AKP'li Metiner'e çok sert tepki!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete