Melih Gökçek'e mahkemeden Nazlıaka şoku

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı AKP'li Melih Gökçek'in, Milletvekili Aylin Nazlıaka hakkında açtığı davada karar.
ASKİ'nin, Ankara Bağımsız Milletvekili Aylin Nazlıaka'ya, ikamet ettiği sitede kaçak su kullandığı iddiasıyla açtığı dava reddedildi. Nazlıaka "Kaçak su kullandığım iddiasında bulunan Gökçek’in foyası bugün mahkeme kararıyla ortaya çıktı" dedi. 

Ankara 21. Asliye Hukuk Mahkemesinde yapılan duruşmaya, ASKİ avukatı Çağrı Alkan ile Nazlıaka'nın avukatı Mehmet Cemal Yoğurtçuoğlu katıldı. Hakim Bülent Katar, bilirkişi raporunun mahkemeye sunulduğunu bildirdi.

Kaçak su kullanımı iddiasıyla açılan davada sunulan bilirkişi raporunda; "Kaçak su kullanıldığına ilişkin sadece bir 'T' bulunması, herhangi bir bağlantının görülmemiş olması, keşfen belirlendiği üzere bu 'T' hattından bağlantı yapılmasının zorluğu ve başkaca bir tespit bulunmaması, özellikle, kaçak su kullanıldığının tespit edilememiş olması karşısında, davalının kaçak su kullanmadığı sonucuna varılmıştır" değerlendirilmesine yer verildi.

ASKİ avukatı, yeni bir bilirkişi raporu alınması talebinde bulundu. Hakim Katar, raporun olaya uygun, gerekçeli ve hüküm kurmaya elverişli bulunduğundan yeni bir rapor alınması talebini reddetti. Katar, yargılamanın bittiğini bildirerek, Nazlıaka hakkındaki kaçak su kullandığı gerekçesiyle açılan davanın reddine karar verdi.

NAZLIAKA'DAN AÇIKLAMA

Nazlıaka kararın ardından yaptığı açıklamada, Ankara'nın kirli su sorununu 2014'te dile getirdiği için Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in hedef tahtası haline geldiğini söyleyen Nazlıaka, konuyu Ankara'nın sorunu olarak görüp dile getirdiğini ifade etti.

Ancak Gökçek'in her zamanki tarzıyla olayı kişiselleştirdiğini belirten Nazlıaka, Gökçek'in kendisini hedefe koyarak haksız ithamlarda bulunduğunu, bunlardan birinin de kaçak su kullanım iddiası olduğunu, bu ithamın kendisini ve komşularını rencide ettiğini dile getirdi. Davanın bugün sonuçlandığına belirten Nazlıaka, kendisinin kaçak su kullanmadığının yargı kararıyla tescil edildiğini vurguladı.

Nazlıaka, “Kaçak su kullandığım iddiasında bulunan Gökçek’in foyası bugün mahkeme kararıyla ortaya çıktı. Ona çamur at, izi kalsın mantığıyla siyaset yapılmayacağını öğreteceğim. Yine her fırsatta Ankaralıların sorunlarını dile getirmeye devam edeceğim. Gökçek laf değil hizmet üretsin. Korkutarak, sindirerek, iftira atarak beni susturamayacağını bilsin. Unutmasın ki; gerçeklerin er ya da geç ortaya çıkmak gibi kötü bir huyu vardır” dedi.

Kaynak: gercekgundem.com

  :

  :

  :

  :

  "Melih Gökçek'e mahkemeden Nazlıaka şoku" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete