Tülay Babuşçu'dan 'kahpe' kıvırması!

"Okumadan paylaştım" dedi...
AKP Balıkesir Milletvekili Tülay Babuşçu, “BAŞKAN RTE” adlı Twitter kullanıcısının “Bizans dostu kahpe İsmet İnönü” başlıklı tweetini paylaştı. AKP'den tekrar aday adayı olan  Babuşçu’nun paylaştığı Tweet’te, Dr. Mehmet Hakan Sağlam’ın yazdığı öne sürülen şu mesaj yer aldı:

“Masa başında toprak nasıl kaybedilir içimizdeki hainleri anlatalım; Lozan Barış Antlaması madde 129: Türk hükümetince Anzak (Arıburnu) bölgesindeki toprak parçaları İngiliz İmparatorluğuna bırakılacaktır... Evet, uğruna 253 bin şehit verdiğimiz Arıburnu İsmet İnönü tarafından İngiltere toprağı haline getirilmiştir. Gelibolu Arıburnu sahilinde Türk devleti asker bulunduramaz, hiçbir şey inşa edemez. İnanmayan Geziciler, ulusalcılar, CHP’liler Lozan Antlaşmasının 129. maddesini okusun da Lozan’ın başarı mı yoksa hezimet mi olduğunu öğrensin. Cumhuriyetin lider sultası Lozan’da; Suriye, Mısır, Irak, Filistin, Kudüs, Yemen, Cezayir, Libya, 12 Adalar ve Balkanları verip geldi.”

"TWEETİ OKUMADAN PAYLAŞTIM!"

Gelen tepkiler üzerine geri adım atan Babuşçu tweeti okumadan paylaştığını iddia ederek, başta CHP olmak üzere herkesten özür dilediğini açıkladı.Ancak bu açıklama kamuoyunu tatmin etmeyecek gibi. Çünkü konusu paylaşımın okunmayacak veya gözden kaçabilecek bir durumu söz konusu değil. İnönü'ye hakaret içeren o sözler tweet'in en başında ve büyük harflerle yazılmış durumda.

İşte Babuşçu'nun "okumadan paylaştım" dediği o tweet...


  

  :

  :

  :

  :

  "Tülay Babuşçu'dan 'kahpe' kıvırması!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ