Bartın'da 95 öğrenci zehirlendi

İl genelinde taşımalı eğitim kapsamında öğrenim gören 95 öğrenci yemekten zehirlendi. Okullarda dağıtılan yemeklerden alınan örnekler inceleniyor.
İl genelinde taşımalı eğitim verilen okullarda okuyan bazı öğrenciler, akşam saatlerinde evlerinde rahatsızlandı. Aileler, mide bulantısı, baş dönmesi ve kusma şikayeti üzerine çocuklarını Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, Bartın Devlet Hastanesi ve özel sağlık kuruluşlarına götürdü. Kan örnekleri alınan öğrenciler, serum takılarak hastanede müşahede altında tutuluyor. Bazı öğrencilerin ağladıkları gözlendi.

Yetkililer, hastaneye başvuran 95 öğrencinin okullarda öğlen yedikleri etli pilav, patates ve yoğurttan zehirlenmiş olabilecekleri ihtimali üzerinde duruyor. İl Mili Eğitim Müdürü Yaşar Demir, Gıda Tarım Hayvancılık İl Müdürü Abdülsetter Bayrak ve Bartın Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Dr. Osman Açıkgöz, öğrencilerin durumları hakkında bilgi aldılar.

Dr. Osman Açıkgöz, hastaneye başvuran öğrencilerin hayati tehlikesinin olmadığını belirterek, “Taşımalı eğitim kapsamında yemek verilen 95 öğrenci hastanelerin acilinde tedavi edildi. 95 ilkokul ve ortaokul öğrencileri için hastanelerimize başvurmasıyla alarma geçildi. Şu anda itibariyle ciddi sağlık sorunu olan bir öğrencimiz yok. Tedbir amacıyla bu gece hepsi de müşahade altında tutulacak. Hasta yakınlarını da bu konuda bilgilendirdik. Besin zehirlenmesi olma ihtimali yüksek, şu anda öğrencilerimizin sağlığı daha önemlidir" dedi.

Öte yandan, okullara dağıtılan yemeklerden alınan numuneler incelenmek üzere laboratuvara gönderildi.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Bartın'da 95 öğrenci zehirlendi" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete