​Polis her yerde Sezer İnanoğlu’nu arıyor

Polis, 75 ay hapis cezasını onanan Sezer İnanoğlu'nu her yerde aranmaya başlandı.
Polis, Türk sinemasının “Sezercik”i olarak tanınan Sezer İnanoğlu’nun peşine düştü. Yargıtay, İnanoğlu hakkında ruhsatsız kaleşnikof ve uyuşturucu madde bulundurmak suçlarından verilen 75 ay hapis cezasını onadı. İnanoğlu, her yerde aranmaya başlandı.

Sezer İnanoğlu hakkında yakalama kararı verildi ve İstanbul polisi, geçtiğimiz aylarda yaşam terapisti Zeynep İnanoğlu ile üçüncü kez nikah masasına oturan Sezer İnanoğlu’nu aramaya başladı.

İstanbul Emniyeti Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, aldıkları bir ihbar üzerine 2007 yılında Sezer İnanoğlu’nun Beykoz’daki ev ile annesinin yaşadığı Bodrum’daki yazlığında arama yapmıştı. Aramalarda iki Kaleşnikof piyade tüfeği ile bir miktar uyuşturucu madde ele geçirilmişti.

KORUMASINA ATTI

Evinde yakalanan ruhsatsız tüfek ve uyuşturucu nedeniyle aranırken İnanoğlu 24 Ocak 2007’de Fatih’te uygulama yapan Narkotik ekibiyle silahlı çatışmaya girmişti. Çatışma sonrası kaçan İnanğlu Şile’de jandarma timlerince yakalanmıştı. İnanoğlu, çıkarıldığı mahkemece tutuklanmış ve 6 ay Bayrampaşa Cezaevi’nde yatmıştı.

Evinde bulunan silahlar ve uyuşturucu nedeniyle Beykoz 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanan İnanoğlu’nun davası 2013’de sonuçlandı. İnanoğlu, duruşmalarda iki tüfeğin koruması G.E.’ye ait olduğunu iddia etti.

Ancak, yerel mahkeme bu beyanları inandırıcı bulmayarak ruhsatsız silah ve uyuşturucu madde bulundurmak suçlarından İnanoğlu hakkında 75 ay hapis cezası verdi. Kaleşnikofların balistik incelemesinde bir suç kaydına rastlanılmadı.

TEMYİZ ETTİ AMA

İnanoğlu, hakkında verilen 75 aylık hapis cezasını temyiz etti. Dosyaya bakan Yargıtay 8. Ceza Dairesi, Beykoz 1. Asliye Ceza Mahkemesi’nin kararını onadı. Onama kararı İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı İnfaz Bürosu’na ulaştı. İnanoğlu 6 ay tutuklu kaldığı için infazıyla birlikte 3,5 ay daha cezaevinde yatacak.

Kaynak: Kamil Elibol/Sözcü Gazetesi

  :

  :

  :

  :

  "​Polis her yerde Sezer İnanoğlu’nu arıyor" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete