Cizre'de çatışma: 3'ü asker 7 yaralı

ŞIRNAK'ın Cizre İlçesi'nde PKK'lı teröristler Garnizon Komutanlığı ile polis zırhlı aracına roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi.
Saldırıların ardından güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında çıkan çatışmalarda 3 asker ile 4 sivil yaralandı. Halkın evlere çekildiği ilçenin çevre yolu mevkiinde çatışmalar yer yer sürüyor.

Cizre'de teröristler Nur Mahallesi'nde bulunan Garnizon Komutanlığı nizamiyesine bugün öğleden sonra roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırı düzenledi. Saldırıda ilk belirlemelere göre 3 asker yaralandı. Komutanlıktaki askerlerin anında karşılık vermesiyle bir süre yaşanan çatışmanın ardından PKK'lı teröristler ara sokaklara kaçtı. Bölgede operasyonlar devam ederken teröristler bu kez Dicle Nehri üzerindeki Cizre Köprüsü Mevkii'nden geçen polis zırhlı aracına roketatarlı saldırı düzenledi. Roketatarın isabet etmediği araçta yaralanan olmadı.

ÇATIŞMALAR SÜRÜYOR

Cizre'de saldırıları gerçekleştiren PKK'lı teröristler etkisiz hale getirmek için ilçede operasyonlar sürerken, özellikle Çevreyolu Mevkii'nde yer yer çatışmalar yaşanıyor. Bölgede esnaf kepenklerini kapatırken, halk evlerine çekildi. İlk bilgilere göre süren çatışmaların arasında kalan arasında 1 çocuğun da bulunduğu 4 sivilin yaralandığı belirtildi. Yaralılar Cizre Devlet Hastanesi'ne kaldırılırken, aralarında hayati tehlikesi bulunanlar olduğu öğrenildi

Kaybnak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Cizre'de çatışma: 3'ü asker 7 yaralı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete