​HDP'li Zeydan açıkladı! 3 ölü 7 yaralı var

HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan sokağa çıkma yasağı ilan edilen Yüksekova'da 3 kişinin öldüğünü açıkladı.
Sokağa çıkma yasağının ardından Yüksekova'da patlama ve silah sesleri duyuldu. HDP'li Zeydan ise 3 kişinin hayatını kaybettiğini iddia etti.

Yüksekova’da terör örgütü PKK yanlılarının çıkardığı olaylar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Dün gece saat 23:30′da ilan edilen yasak sonrası güvenlik güçleri operasyonlarını yoğunlaştırdı. Güvenlik güçleriyle teröristler arasında sokak aralarında çatışmalar aralıklarla sabaha kadar sürdü. HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, kendilerine gelen bilgilere göre çatışmalarda 3 kişinin öldüğünü ve 7 kişinin de yaralandığını söyledi, ancak bu bilgi yetkililerce doğrulanmadı.

Hakkari Valiliği çıkan olaylar nedeniyle Yüksekova İlçesi’nde dün gece saat 23.30′dan ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağının ilan etti. Yasağın hemen ardından ilçenin Orman ve Eski Kışla mahallelerinde silah ve patlama sesleri duyuldu, bir çok kişi yasağa uymayarak sokaklara çıktı. Ellerindeki tava, tencere kapaklarını birbirine vurarak sokaklarda protesto gösterisi yapan gruplara güvenlik güçleri sık sık müdahalede bulundu. Yüksekova’nın çeşitli mahallelerinde çıkan çatışmalar nedeniyle gece boyu aralıklarla duyulan silah sesleri sabah saat 07.30 sıralarında kesildi.

HDP’Lİ ZEYDAN: 3 ÖLÜ VAR

Yüksekova’da bulunan HDP Hakkari Milletvekili Abdullah Zeydan, kendilerine gelen bilgilere göre ilçede gece boyu süren çatışmalarda 3 kişinin öldüğünü, 7 kişinin yaralandığını ileri sürdü. Zeydan şunları söyledi:

“Yüksekova’da dün saat 23.30′da ilan edilen sokağa çıkma yasağının ardından ilçenin eski Kışla, Orman ve Mezarlık mahallelerinde çatışmalar yaşandı. Çatışmada bize gelen bilgilere göre 10 sivil insanın yaralandığını ve bu yaralılardan 3′ünün yaşamını yitirdiği yönünde. Bu yaralıları almak için bölgeye ambulansların geliş gidişlerine de izin verilmedi. Vatandaşlar yaralıları kendi imkanlarıyla hastaneye götürmek istiyor. Ama güvenlik güçleri buna da izin vermiyor. Bizler de bir milletvekili olarak o bölgeye giremiyoruz. Halk kendi kaderiyle baş başa bırakılmış durumda…”

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "​HDP'li Zeydan açıkladı! 3 ölü 7 yaralı var" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete