IŞİD'in Libya lideri öldürüldü

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, ABD hava kuvvetlerinin cuma günü Libya'da düzenlediği hava saldırısında IŞİD'in Libya kolu liderinin öldürüldüğünü açıkladı.
ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, IŞİD'in Libya kolu lideri Ebu Nebil'in, ABD ordusunun hava saldırısında öldürüldüğünü bildirdi.

Pentagon Sözcüsü Peter Cook, düzenlediği basın açıklamasında, IŞİD'in Libya kolu lideri Ebu Nebil'in, AA'nın haberine göre ABD ordusunun cuma gecesi düzenlediği hava saldırısında öldürüldüğünü belirtti.

Sözcü Cook, Irak vatandaşı Ebu Nebil'in (asıl adı Wissam Najm Abd Zeyd El Zubeydi), aynı zamanda uzun süredir el-Kaide'nin Libya operasyonlarını da yöneten kişi olduğunu ifade etti.

Cook, "Nebil'in ölümü, IŞİD'in Libya'da yeni üyeler bulma ve yeni karargahlar kurma gibi hedeflerine ulaşma ve ABD'ye dışarıdan saldırı yapabilme kapasitesini azaltacaktır" değerlendirmesinde bulundu.


Hava saldırısının, ABD'nin Libya'da doğrudan bir IŞİD liderini hedef alan ilk operasyon olduğunu vurgulayan Cook, bunun, her nerede olursa olsun IŞİD liderlerinin peşini bırakmayacaklarının bir göstergesi olduğunu belirtti.

Cook, operasyonun Paris'teki terör saldırılardan önce onaylanarak gerçekleştirildiğini de sözlerine ekledi.

  :

  :

  :

  :

  "IŞİD'in Libya lideri öldürüldü " hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete