Ankara Emniyeti'nden Alevi kurumlarına 'IŞİD saldıracak' uyarısı!

Alevi Bektaşi Federasyonu ve Alevi Kültür Dernekleri üyeleri, Ankara Emniyeti'ne çağrılarak, "Size IŞİD saldırılabilir. Kendi güvenliğinizi alın, bizde alıyoruz" şeklinde uyarı yapıldığı öne sürüldü.
Alevilerin en kitlesel örgütlerinden biri olan Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) ve Alevi Kültür Dernekleri (AKD) Ankara Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından "IŞİD saldırısı olacak" gerekçesiyle Ankara Emniyetine çağrıldığı öğrenildi. ABF Genel Başkanı Baki Düzgün, 6 Kasım günü polis tarafından arandı ve "size tebliğ etmemiz gereken bir olay var emniyete gelin" denildi. Bunun üzerine, ABF yöneticilerinden oluşan bir heyet, 9 Kasım Cuma günü Ankara Emniyeti'ne gitti.

"IŞİD SALDIRACAK"

ABF heyetine polis tarafından "ABF ve AKD başkanları ile kurumlarınıza IŞİD tarafından saldırı olacak. Kendi güvenliğinizi alın, bizde güvenliğimizi alıyoruz" şeklinde uyarıda bulunuldu. ABF heyeti uyarıya ilişkin tebligatı aldıktan sonra emniyetten ayrıldı.

"KORKUTULMAK, SİNDİRİLMEK İSTENİYORUZ"

ABF Genel Başkanı Düzgün, söz konusu tehditleri sadece bugün değil, yıllardır aldıkları, yaşadıklarını söyledi. Geçmişten bu güne tehdit ve saldırıların kimyasının değiştiğini söyleyen Düzğün, "Biz Dersim katliamını da Maraş katliamını da yaşadık. Ancak bu dönemde IŞİD'ın saldırıları ortaya çıkmasıyla birlikte şeriat kimlikli bir tehdit oluşturulmaya başlandı. Direk sivil faşistlerin yerini şeriat örgütleri aldı. Alevilere yönelik zaten Suriye'de büyük bir IŞİD katliamı yapılıyor. Saldırı ve tehditleri bekliyorduk. Aleviler yok edilmek, korkutulmak ve sindirilmek isteniyor" diye konuştu.

Kaynak: DİHA

  :

  :

  :

  :

  "Ankara Emniyeti'nden Alevi kurumlarına 'IŞİD saldıracak' uyarısı!" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete