Yatağında kalaşnikofla yakalandı: Anamdan çok seviyorum

Kalaşnikof ile yakalanan felçli çete üyesi: Haşim Acar, "Uzun namlulu silaha aşığım, anamdan daha çok seviyorum. Beni hiç yolda bırakmadı" dedi.
Adana'da polisin düzenlediği çete operasyonunda, silahlı suç örgütü üyeliğinden gözaltına alınan 12 kişi adliyeye sevk edildi. Yatağından Kalaşnikof tüfek çıkan engelli çete üyesi Haşim Acar, "Uzun namlulu silaha aşığım, anamdan daha çok seviyorum" dedi.

Organize Suçlar Büro Amirliği ekipleri, geçen salı günü şehrin farlı bölgelerindeki eğlence yerleri ile fırınlar üzerinde baskı kurup, haraç aldığı ileri sürülen silahlı suç örgütüne yönelik operasyon düzenledi. Eş zamanlı olarak 18 ayrı adrese giren ekipler, çete elebaşı Ahmet Yıldız'ın da aralarında bulunduğu 16 şüpheliyi gözaltına aldı.

Evlerde yapılan aramalarda çelik yelek, özel yapım balta, çok sayıda pompalı tüfek, tabanca ve bu silahlara ait mermiler ile girdiği çatışmada yaralanıp belden aşağısı kısmen felç kalan Haşim Acar'ın yatağında Kalaşnikof marka otomatik tüfek ele geçirildi.

Polisin yaklaşık bir yıldan beri takip ettiği çetenin, değişik tarihlerde 24 ayrı işyeri kurşunlama, silahla yaralama, zorla senet alma ve haraç isteme suçlarına karıştığı belirlendi. Şüphelilerin 4'ü Emniyet Müdürlüğü'ndeki ifadelerinin ardından serbest bırakılırken, 12 şüpheli adliyeye sevk edildi.

'ANAMDAN ÇOK SEVİYORUM'​

Suçlamayı kabul etmeyen çete elebaşı olduğu iddia edilen Ahmet Yıldız, "Devlet bize komplo kurdu. Gerçek er geç ortaya çıkacak" derken, yatağında Kalaşnikof ile yakalanan suç örgütü üyesi Haşim Acar, sağlık kontrolüne koltuk değnekleriyle geldi.

Gazetecilere yatağından çıkan Kalaşnikofu annesinden daha çok sevdiğini söyleyen Acar şöyle dedi:"Aşığım, anamdan daha çok seviyorum. Yola çıksam beni yolda bırakmıyor. Çocukluğumdan beri uzun namluları seviyorum. Kurban olayım. Devletim sağ olsun, bize güzellik yapıyor." Sağlık kontrolünden geçirilen 12 şüpheli, çıkar amaçlı silahlı suç örgütü kurmak, örgüt yönetmek, örgüt üyeliği, işyeri kurşunlama, silahla adam yaralama ve hürriyeti tehdit suçlarından nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Yatağında kalaşnikofla yakalandı: Anamdan çok seviyorum" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete