Şehit polis evden böyle ayrılmış

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde 2 arkadaşı ile birlikte şehit düşen polis memuru 41 yaşındaki Hilmi Bardakçı'nın izinli olarak geldiği Adana'dan görevine dönerken, ağabeyi İbrahim Bardakçı'ya "Ben şehit olmaya gidiyorum" dediği öğrenildi.
PKK teröristlerin, zırhlı polis aracınaroketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda 15 yıllık polis memuru Hilmi Bardakçı, 1.5 yıldır görev yaptığı ilçe de 2 meslektaşıyla birlikte şehit düştü.
Dün gece şehidin Adana'da merkez Yüreğir İlçesi Kazım KarabekirMahallesi'nde 2 çocuğu ile oturan eşi Havva Bardakçı, acı haberi vermeye gelen polislerle sağlık ekiplerini kapıda görünce, "Hayır söylemeyin. Duymak istemiyorum" diye ağıt yaktı. 
Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği Bardakçı, fenalık geçirdi. Şehidin evinin önünde bugün kurulan çadırda babası İsmet veağabeyi İbrahim Bardakçı taziyeleri kabul etti.'ARKADAŞLARIMI YALNIZ BIRAKAMAM'

Kardeşinin izinli olarak geldiği Adana'dan 31 Ekim'de görev yerine döndüğünü belirten İbrahim Bardakçı, "Biz vatana şehit olmak için gelmişiz. Kardeşim de gereğini yaptı, şehit oldu, vatan sağ olsun. 1.5 yıldır orada görev yapıyordu. 2 yıllığına gitmişti. Gideceği zaman 1 ay daha izin almasını önerdik. Bana, "Arkadaşlarımı yalnız bırakamam, dönmem lazım. Ben şehit olmaya gidiyorum" dedi. Dün de şehit oldu" dedi.
Yakınlarının ve polis memurlarının teselli etmeye çalıştığı baba İsmet Yılmaz ise,"Söylenecek çok şey var ama ne diyeyim, vatan sağ olsun" dedi.Geçen yıl 11 Ekim'de izinden döndükten sonra sosyal paylaşım sitesinde, 'İzin erken bitti Silopi'de çarpışmaya devam' yazıp paylaşan şehit polisin cenazesi Buruk Mezarlığı'ndaki şehitlikte toprağa verilecek.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Şehit polis evden böyle ayrılmış" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete