​Kilis'te IŞİD taksi

Saadet Partisi Kilis İl Başkanı Karakurt, “IŞİD militanları çok rahatlıkla sınırı geçebiliyor. Kent merkezinden sınıra taksilerle gidiyorlar” dedi.
Saadet Partisi Kilis İl Başkanı Karakurt, Vahdet Gazetesi'nde Mehmet Ali Ay'a konuştu, 3 son iki günde havan toplarının hedefi olan Kilis'le ilgili çarpıcı bilgiler verdi.

Kilis’te yerleşim alanına son 3 ay içinde 34 havan topu düştü. 7 kişi öldü, yaklaşık 30 kişi de yaralandı.

3 AYDA 34 HAVAN

Saadet Partisi Kilis İl Başkanı Şerif Karakurt, son 3 ayda Kilis’e 34 havan ve katyuşa mermisinin düştüğünü söyledi.

Karakurt, “Sınırlarımız yol geçen hanına döndü. IŞİD militanları kente geldiği zaman çok rahatlıkla sınırın diğer tarafına geçebiliyor. Kent merkezinden sınıra taksilerle ulaşım sağlıyorlar” diye konuştu.

GEZİCİ ARAÇLARLA

Karakurt, “İlimizde ortam çok gerildi. Suriyelilerin dükkanlarına zarar verildi. Son olarak dün 3 havan topu daha düştü. Havanların IŞİD militanları tarafından gezici araçlar üzerinden atıldığını tespit ettik. Kentte büyük bir huzursuzluk var. Çocuklarımız okula gidemiyor. Gidenler de her an bomba düşecek korkusu yaşıyor. Devletimizi göreve çağırıyoruz. Son 3 ay içinde 34 havan topu düştü Bu saldırılar sonucunda 6 ölü, yaklaşık 30 kişi de yaralandı. Maddi durumu iyi olanlar kenti terk ediyor, olmayanlar kaderine mahkum oluyor” şeklinde aktardı.

‘YOL GEÇEN HANI’

Sınırların yol geçen hanına döndüğünü söyleyen Karakurt, “Vatandaş burada devletin kendilerine sahip çıkmadığını düşünüyor. Suriye bölgesine Türkiye üzerinden silah sokuluyor. Bunu engellemek gerekir. Sınırlarımız yol geçen hanına döndü. IŞİD militanları kente geldiği zaman çok rahatlıkla sınırın diğer tarafına geçebiliyor. Kent merkezinden sınıra taksilerle ulaşım sağlıyorlar. Son dönemlerde biraz daha tedbirler artırıldı ama yine de çok sayıda geçiş oluyor” ifadelerini kullandı.

‘MİLİTANLARIN UĞRAK YERİ’

Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Kilis İl Başkanı Serkan Erdoğan, Kilis’te yaşananların bürokratik engellere takıldığı için dışarıya yansımadığını söyledi. Kilis halkının isyan noktasına geldiğine vurgu yapan Erdoğan, “Yetkililerin sesimizi duyması için illaki canlı bombamı patlaması mı gerekiyor. Biz her gün aynı korkuyu yaşıyoruz. Halk panik içerisinde. Esnaf kepenk kapattı, memurların tayin istediğini duyuyoruz. Böyle giderse kentte öğretmen ve doktor kalmayacak. Üniversite öğrencileri tedirgin, memurlar tedirgin. Sıkıntılar baş gösteriyor. Burası aynı zamanda militanların da uğrak yeri. Bu militanlar Kilis üzerinden Suriye tarafına geçmeye devam ediyor” dedi.

  :

  :

  :

  :

  "​Kilis'te IŞİD taksi" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete