Saldırıyla ilgili son iddia: 3 değil 8 terörist düzenledi

Saldırıyı IŞİD'in Kafkasyalı grubuna mensup 8 kişininin gerçekleştirdiği, 3 canlı bombanın dışında, birinin sağ ele geçirildiği 5'inin ise kaçtığı iddia ediliyor.
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda 42 kişinin hayatını kaybettiği, 239 kişinin de yaralandığı canlı bomba saldırısının ardından emniyet güçleri araştırmalarını sürdürüyor.

Saldırıyı IŞİD’in düzenlediği kesinleşti ancak teröristlerin örgüt içerisinde ‘hangi gruba bağlı oldukları’ ’emri kimden aldıkları’ ‘kim oldukları’ gibi soru işaretleri hâlâ aydınlatılabilmiş değil. Konuyla ilgili şu ana kadar ön plana çıkan en net bilgi ise saldırıyı düzenleyen teröristlerin “Çeçen asıllı Rus vatandaşı” oldukları. İşte saldırıya ilişkin son bilgiler…

EMİR ÇATAYEV’DEN

Yenişafak’ın haberine göre; saldırıyı 8 terörist düzenledi. Dağıstan, Kırgız ve Özbek uyruklu 3 canlı bomba ise kendini patlattı. Bir kişi gözaltına alınırken 4 terörist ise kaçtı. Kanlı saldırıyı organize edenin Çeçen asıllı Ahmet Çatayev olduğu bildirildi.

30 KİŞİLİK SUİKAST LİSTESİ

Haberde; saldırının 1 buçuk aylık süreçte terör örgütü IŞİD içerisinde Kafkas kökenlilerin etkin olduğu bir grup tarafından planlandığı vurgulandı. Aralarında siyasetçi, bürokrat ve gazetecilerinde yer aldığı 30 kişilik suikast listesi ile birlikte küçük gruplar halinde Türkiye’ye giriş yapan IŞİD militanlarından 13’ünün ise güvenlik güçleri tarafından yakalandığı bildirildi.

8 TERÖRİST ARANIYOR

Türkiye’de gerçekleştirilecek eylemler için militanlardan bir kısmının Suriye’den “IŞİD’ten kaçıyoruz” bahanesi ile önce muhalif bölgelere sonrasında kaçak yollarla Türkiye’ye girdikleri öğrenildi.

Kaynak: gercekgundem.com

  :

  :

  :

  :

  "Saldırıyla ilgili son iddia: 3 değil 8 terörist düzenledi" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete