Sur ve Yenişehir’de sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır Valiliği sabah saat 05.00'dan itibaren, Sur ve Yenişehir ilçelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini duyurdu.
Diyarbakır’ın Yenişehir ve Sur ilçelerinde sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Valilikten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“İlimiz Sur ilçesinde meydana gelen olaylar nedeniyle, halkın can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla; 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, ilimiz Merkez Sur ilçesinde Sur içinde kalan bölgede (Cevatpaşa,  Dabanoğlu, Fatihpaşa, Hasırlı, Savaş, Gazi Caddesi, Cemal Yılmaz mahallelerinde) ve Yenişehir ilçesi Feritköşk ve Dicle mahallerinde 10 Ekim 2015 Cumartesi günü saat: 05.00’dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir. Söz konusu yasağa vatandaşlarımızın uyması kendi can ve mal güvenlikleri açısından önem arz etmekte olup, sokağa çıkma yasağının bitim süresi ayrıca duyurulacaktır.”

YASAKLA BİRLİKTE OPERASYONLAR BAŞLADI

Diyarbakır’ın merkez Sur ve Yenişehir ilçelerinde 9 mahallede sokağa çıkma yasağı ilan edilmesinden sonra, terör örgütü PKK ve gençlik yapılanması olan YDG-H’lılara yönelik geniş çaplı operasyonlar başlatıldı. Merkez Sur ilçesinin bir çok mahallesini çembere alan güvenlik güçlerine havadan da 2 helikopter destek veriyor. Sur ve Yenişehir ilçelerinde yasaklı mahallelerde bir çok bölgede operasyonlar halen sürüyor.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Sur ve Yenişehir’de sokağa çıkma yasağı" hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete