Tecavüz edip ben istediğimi aldım deyince...

Diyarbakır'da, 2013 yılında kız arkadaşı N.T.'yi gezmek amacıyla ağaçlık bir alana götürerek tecavüz eden ve "Ben istediğimi aldım" diyerek hakaretler eden R.K.'ye 12 yıl hapis cezası verildi.
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, 23 yaşındaki N.T.'nin, 18 Nisan 2013'te 2 yıldır görüştüğü erkek arkadaşı 23 yaşındaki R.K. tarafından gezmek amacıyla ağaçlık alana götürüldüğü ve burada darp edilerek tecavüze uğradığı anlatıldı.

'BEN İSTEDİĞİMİ ALDIM'

R.K.'nın tecavüz ettikten sonra N.T.'ye, "Ben istedigimi aldım" diyerek, küfür ettiği ve "şimdi git" dediği belirtilen iddianamede, mağdurun polis merkezine sığındığı ifade edildi. Hastaneye sevk edilen mağdurun vücudunda birçok darp ve morarma izine rastlandığını kaydeden savcı, N.T.'nin şüpheli hakkında şikayetçi olduğunu kaydetti. Savcı, olaydan sonra tutuklanan şüphelinin "nitelikli cinsel saldırı" ve "alenen hakaret" suçlarından 14 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Mağdurun adli raporlarla doğrulanan ifadesinin samimi bulunduğunu belirten savcı, şüphelinin inkar içeren savunmasına itibar edilmesinin mümkün görülmediğini ifade etti.

İddianamenin kabulünün ardından sanık R.K.'nın tutuklu yargılaması Diyarbakır 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Yargılama sırasında ifadesi alınan R.K., mağdur N.T. ile 1 yıldan beri görüştüğünü belirterek, olay günü ağaçlık alana gittiklerini, ancak cinsel istismarda bulunmadığını öne sürdü.

SAVCI: 'RUH SAĞLIĞI BOZULDU'

Davanın son duruşmasında söz alan mağdur avukatı Halime Sanli, N.T.'nin bir yılı yakın süre tedavi gördüğünü belirterek, "Şahsın iyileşmesi ceza indirimini gerektirmez. Mağdure olaydan bir gün sonra Diyarbakır Barosu'na gelmişti. Yüzü ve vücudunda darp izleri vardı. Sanığın cezalandırılmasını istiyoruz" dedi.

Duruşmada esas hakkındaki görüşünü açıklayan savcı, alınan heyet raporuna göre mağdurun ruh sağlığının bozulduğunu ifade ederek, sanığın cezalandırılmasını istedi. Söz hakkı verilen tutuklu sanık R.K. ise, verilen cezayı kabul etmediğini belirterek, "Psikolojik sorununun benimle bir ilgisi yoktur. Psikolojik raporunun benimle alakası olup olmadığı belli değildir. Belki ailesiyle ilgili sorunlarının olması nedeniyle psikolojisi bozulmuştur. Mağdurun psikolojik sorunu ben değilimdir. Önce yüce Allah'a sonra yüce heyetinize sığınarak tahliyemi talep ediyorum" dedi.

İNDİRİM UYGULANMADI

Daha sonra kararını açıklayan mahkeme, sanık R.K.'yı "cinsel istismar" suçundan önce 8 yıl hapis cezasına çarptırdı. Suçun nitelikli halinin işlendiğine kanaat getiren mahkeme, R.K.nın cezasında yarı oranında artırım yaparak 12 yıl hapis cezası verdi. Mahkeme verilen cezada herhangi bir indirim uygulanmadığını belirtti.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Tecavüz edip ben istediğimi aldım deyince..." hakkında Tweetler

  DİĞER ASAYİŞ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete