İnternet bağımlısı genç çare bulamayınca, elini kesti

19 yaşında bir Çinli genç, internet bağımlılığından kurtulmak için elini bileğinden kesti.
Çin ’in Jiangsu bölgesindeki Nantong kentinde yaşayan 19 yaşındaki ismi açıklanmayan, ancak “Little Wang” olarak tanıtılan bir gencin, internet bağımlılığından kurtulmak amacıyla elini kestiği bildirildi.

AİLE YAŞANANLARI KABULLENEMİYOR

Telegraph’ta yer alan habere göre, sol elini bileğinden itibaren kesen Little Wang’in annesi, basına yaptığı açıklamada, “Yaşananları kabullenemiyoruz. Tamamen sürpriz oldu. Zeki bir çocuktu” ifadelerini kullandı. Geçen hafta Çarşamba günü yerel saatle 11 sularında oğlunun odasına girdiğini belirten Wang’in annesi, odada “Anne bir süreliğine hastaneye gidiyorum. Merak etme. Bu akşam kesinlikle eve döneceğim” yazılı bir not bulmuş.

ELİNİ KESTİĞİ BANKTA BIRAKTI

O sıralarda bıçağı alarak evden çıkmış olan Little Wang, elini kestikten sonra taksi çağırıp en yakın hastaneye gitmiş. Çinli genç , elini, kestiği bankta bırakmış. Polisin araştırmasından sonra, gencin elinin bulunduğunu ve geri dikildiğini belirten doktorlar, tedavinin sürdüğünü açıkladı.

24 MİLYON KİŞİ BAĞIMLI

Çin’de internet üzerinden oynanan oyunlara yaklaşık 24 milyon kişinin bağımlı olduğu biliniyor. Ülkede internet bağımlılığını tedavi etmek amacıyla kamplar bulunuyor.

  :

  :

  :

  :

  "İnternet bağımlısı genç çare bulamayınca, elini kesti" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ