Samsung TV’lerin çok konuşulacak gizlilik politikası

​Akıllı televizyonlar her konuşmamızı dinliyor ve bu konuşmaları satışa mı çıkarıyor?
Samsung’un akıllı televizyonlarında kullandığı ve kullanıcıyı devamlı olarak dinleyerek komutlarını yerine getirmeye yarayan sistemi tartışma konusu haline geldi.

KONUŞMALARI DEPOLUYOR

Şirketin güvenlik politikalarında görülen bir madde, kullanıcılar arasında tedirginlik yarattı. Buna göre Samsung akıllı televizyonlar tüm konuşmaları depoluyor ve sunucuya gönderiyor. Dolayısıyla kullanıcıların kişisel ve gizli bilgileri televizyonun yakınında konuşmaları halinde bu bilgilerin de saklanacağı ve sunuculara aktarılacağı konusunda uyarıda bulunuluyor.

VERİLERİ TOPLAYARAK SATIYOR

Kullanıcılar Samsung’un kullanıcı verilerini toplayarak sattığını ve bundan gelir elde ettiğini iddia etse de Samsung bu iddiaları kesin bir dille yalanlıyor. Bilgilerin hiçbir şekilde 3. parti şirketlere satılmadığını dile getiren teknoloji devi

KULLANICILAR İSTERLERSE BU ÖZELLİĞİ KAPATABİLİYOR

Samsung, kullanıcı herhangi bir komut verdiğinde yalnızca bir süreliğine bu isteğin 3. parti firmalarla paylaşıldığını ve daha sonra da yanıtın tekrardan televizyona aktarıldığını belirtiliyor. Sesin televizyon tarafından dinlendiği durumlarda mikrofon simgesinin belirdiğini ve gizli bir şekilde dinleme yapılmadığını söyleyen Samsung, kullanıcıların isterse bu özelliği kapatabileceğinin veya Wi-Fi bağlantısını devre dışı bırakabileceğinin altını çiziyor.

  :

  :

  :

  :

  "Samsung TV’lerin çok konuşulacak gizlilik politikası" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ