Telefon Devi Nokia Türkiye'de de Tarih Oldu

2 yıl önce 7.2 milyar dolara satılan Microsoft'a satılan Nokia'nın birleşmesi tamamlandı. Artık Nokia, Microsoft Türkiye olarak kullanıcıları ile buluşacak.
Microsoft Türkiye'nin İstanbul'da bulunan ofisine taşınan Nokia, artık Türkiye'deki operasyonlarını Microsoft Mobil Cihazlar olarak sürdürecek. Microsoft Türkiye binasının üçüncü katına taşınan Nokia, Türkiye'deki operasyonlarını artık 16 kişiyle çalışacak.

Nokia Türkiye Genel Müdürü Sertaç Şener'in yeni görevi ise Microsoft Türkiye Mobil Cihazlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı oldu.

"ARTIK NOKIA DÖNEMİ KAPANDI"

1 yıldan beri çalışmaların sürdüğünü ifade eden Sertaç Şener ve Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, yurt dışındaki operasyonlarla eşzamanlı olarak birleşmenin tamamlandığını ifade etti.

Özmen, "Nokia artık tamamen Microsoft Mobil Cihazlar olarak hizmet vermeye başladı. Microsoft böylece cihaz yelpazesini üretici olarak tamamladı.

Bu yıl duyurduğumuz Windows 10 ve eski adıyla Nokia yeni adıyla Windows Lumia akıllı telefon birleşmemiz önemli adımlar. Bu birleşmemiz, cihaz merkezli dünya görüşünden kullanıcı odaklı dünya görüşüne dönüşümüzün somut bir göstergesidir"
dedi.

"YÜZDE 15 HEDEFİMİZ VAR"

Akıllı cihaz ve cep telefonlarında dünya çapında 50 ülkede 130'dan fazla tesise sahip olduklarını belirten Özmen, "Microsoft olarak küresel akıllı telefon pazarında 2018 yılına kadar yüzde 15 paya ulaşmayı hedefliyoruz. Bu birleşmeyle Microsoft dünya çapında yaklaşık 25 bin çalışanına kucak açtı" diye konuştu.

"YENİ MODELLER..."

Barcelona'da düzenlenen Microsoft Lumia 640'ın 699 TL ve Microsoft Lumia 640 XL'nin ise 899 TL'lik satış fiyatıyla önümüzdeki günlerde satışa çıkacağını paylaşan Sertaç Şener ise erişebilir fiyat segmentindeki modelleri kullanıcılara sunmaya devam edeceklerini söyledi.

Şener, "Yeni modellerimiz Windows 10 işletim sistemiyle uyumlu olacak. Bir yıllık Office 365 Personal aboneliği de ücretsiz verilecek" dedi.

Kaynak: Hürriyet

  :

  :

  :

  :

  "Telefon Devi Nokia Türkiye'de de Tarih Oldu" hakkında Tweetler

  DİĞER BİLİM & TEKNOLOJİ HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete