​Ünlü plaja iş makineleri girdi!

Antalya'nın Kaş ilçesinde bulunan dünyaca ünlü Kaputaş Plajı'nda bugün iş makineleri girdi.
Türkiye'nin tanıtım yüzü ve dünyanın en ünlü plajlarından biri olan Antalya Kaş'taki Kaputaş plajına iş makinesi, jeneratör ve kulübe indirildi. Kaputaş'ı bundan böyle AKP'li belediye işletecek.

Antalya'nın Kaş ilçesinde bulunan dünyaca ünlü Kaputaş Plajı'nda bugün iş makineleri girdi. Kaş-Kalkan karayolunu trafiğe kapatılarak yüzlerce basamaklı merdivenle inilen kumsala dev vinç yardımıyla jeneratör ve küçük kulübeler indirildi. Beyaz kumları ve turkuvaz rengiyle ünlü Kaputaş'ın doğal yapısının iş makinesiyle tahrip edilmesi ise tepkilere neden oldu. Kanyon ağzında biriken yurttaşların gözleri önünde yapılan çalışmanın amacı ise Kaputaş Plajı'nın bundan böyle AKP'li Kaş Belediyesi tarafından işletilecek olması.

TÜRKİYE'NİN TANITIM YÜZÜNE İŞ MAKİNESİ SOKULMASI TEPKİ ÇEKTİ

Antalya'nın Kaş ilçesinde bulunan Kaputaş Plajı, aynı adı taşıyan kanyonun denizle buluştuğu noktada yer alıyor. Dünyanın en güzel cep plajlarından biri olarak gösterilen Kaputaş Türkiye'nin tanıtım filmleri ve posterlerinin de ayrılmaz bir parçası. Ancak bölgeyi ziyaret eden yerli ve yabancı turistlerin en popüler mola yerlerinden biri olan Kaputaş'a iş makinesi indirilerek doğal yapının bozulması tepkilere neden oldu.

SON DOĞAL PLAJ DA RANTA AÇILIYOR

Kaş-Kalkan karayolu bir süreliğine trafiğe kapatlarak yapılan çalışma kapsamında, Kaputaş Plajına indirilen iş makinesi kumsalın arkasındaki alanda düzenleme yaptı. Bunun ardından vinç yardımıyla plaja jeneratör, kulübe ve çeşitli malzemeler indirildi. Çalışmayı izleyen kimi yurttaşların uygulamaya tepki göstermesi dikkat çekti. Uygulama, bölgede yurttaşların ve turistlerin ücretsiz olarak yararlanabildiği son doğal kumsal olan Kaputaş'ın ranta açılacağı eleştirilerine neden oldu.

AKP'Lİ KAŞ BELEDİYESİ İŞLETECEK

AKP'li Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer, bir süre önce yaptığı açıklamada, Kaputaş Plajı'nın, Çukurbağ Yarımadası'nda doğal sit alanı üzerinde yapılan mesire yeri ve plajla birlikte Kaş Belediyesi tarafından işletileceğini dile getirmişti.

YEREL YÖNETİMLER YILLARDIR PAYLAŞAMIYOR

Doğal güzelliği ile uzun yıllardır yerel yönetimler arasında paylaşılamayan Kaputaş Plajı'na daha önce de Kalkan Belediyesi kafeterya ve benzeri tesisler yapmak için kumsala beton dökmüş ancak daha sonra yasal girişimlerin sonucu çalışma durdurulmuştu.

Kaynak: Yusuf Yavuz / Sol

  :

  :

  :

  :

  "​Ünlü plaja iş makineleri girdi!" hakkında Tweetler

  DİĞER ÇEVRE HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete