Aslantuğ'dan bomba açıklamalar

Mehmet Aslantuğ sessizliğini yeni dizisi 'Racon' için bozdu.
Mehmet Aslantuğ sessizliğini yeni dizisi ‘Racon’ için bozdu. Aslantuğ başrol arkadaşı Hande Doğandemir’le birlikte Hürriyet ’ten Hakan Gence’ye konuştu. 

Kenan karakteri babasını kaybettikten sonra adaleti kendi dağıtıyor. Bu mümkün mü?
- Adaleti, yargıçlar eliyle mahkemeler dağıtır. Yani devlet... Doğrusu da budur. Bunun başkaca bir alternatifi düşünülemez bile! Burada çok önemli duran soru şu elbet: “Ya gecikiyor ya da taammüden dağıtılmıyor veya dağıtılamıyorsa ne oluyor?” Cevabı çok basit: İnsanlar Kenan gibilerine gidiyor! 

İktidar size ne ifade ediyor?
- Oooooo! Çok çetrefil cevapları var bu sorunun. 

Olsun bir yerden başlayalım...
- Çok iktidar gördü bizim kuşak, çok!  Darbelisi, darbesizi... Ve epeyce iktidar öyküsü okuyarak büyüdük biz, dünyanın her yerinden. Özgürleştirmeyen, iyileştirmeyen, umutlandırmayan ve adaletli davranmayan hiçbir iktidar, kalıcı değildir, olmadılar ve pek de hayırlı anılmadılar. Yani demem o ki, iktidar demek ateşten gömleği de giymek demektir.

Türkiye ’ye dair rahatsızlıklarınız?
- Sosyal iklimin epeydir hoyratlaşması. Vicdanını kaybetmiş öfke nöbetleri, vandallıklar, pusuculuk, kolay yoldan şöhret, makam, mevki avcılığı...

Hiç kaçıp gitmek istiyor musunuz?
- Hayır! Bu ülke bizim. Hepimizin! Sorunları çözeceğiz ve birlikte yaşamanın bir yolunu bulacağız.

Ekranda içki kadehlerinin buzlanması, dekolte meselesi... Sansürler sizi korkutuyor mu?
- Üzülüyorum ama korkutmadı, korkutmayacak da! Kötü alışkanlıkları tetiklemek veya teşvik etmekle, öykünün gerçekliğini aramaya yönelik ihtiyacı karıştırmayacağımız ortak aklı bulacağız !

Otosansür uygular mısınız?
- Başkalarının hayatını taciz etmemek için kendi hayatımı kontol altında tutuyorum elbette. Bu otosansür değil! Ben, bu özen ve dikkatle yaşayan, geleneklerini önemseyen bir kültürün çocuğuyum. Terbiyeli olmak bize binlerce yılın mirası. Bahçe kapısına kadar geçirilmediğimiz eve misafir olmaz, bahçe kapısından önce kapıyı kapatmayız mesela.

Geleceğe dair umudunuz var mı?
- Olmaz olur mu? Babayım ben, evlat yetiştiriyorum.

Çok röportaj vermiyorsunuz. Dışarıdan durgun ve sıkıcı görünüyorsunuz... Neden bu kadar ketumsunuz?
- Vay! Güzel oldu bu! Ben de diyorum, etraf niye göbek atıyor sürekli! Ben kimim, burası neresi? Valla ne desem bilemedim! 

RÖPORTAJIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN

  :

  :

  :

  :

  "Aslantuğ'dan bomba açıklamalar" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ