Game of Thrones spoiler'ı verene ölüm tehdidi

Game of Thrones izleyicisinin korkulu rüyası olan spoiler'lar dizinin final bölümünün yayınlanmasının ardından doruğa çıktı. Duruma tepki gösteren bazı izleyiciler şakayla karışık spoiler veren kişileri ölümle tehdit etti.
Kitabı okuyan Game of Thrones hayranlarının dizinin yayınlanmasından önce sosyal medyadan verdikleri spoiler'lar pek çok izleyiciyi uzun süredir rahatsız ediyordu.

Sosyal medyada sıkça tartışma konusu olan bu konu dizinin final bölümünün yayınlanmasının ardından yeni bir boyut kazandı. 

Bugün çeşitli sosyal medya platformlarında dizinin sevilen karakterlerinin öldürüleceği bilgisinin paylaşılmasına tepki gösteren yüzlerce kullanıcı şakayla karışık spoiler veren kişileri ölümle tehdit etti.

Peki spoiler'dan korunmak için ne yapılabilir? Teknoloji bu konu için de çözüm sunmuş durumda. Crome tarayıcısına entegre edilebilen 'unspoiler' isimli uygulama, sizin belirleyeceğiniz anahtar kelimeleri önceden engelleyerek muhtemel spoiler içeriğin size ulaşmasının önüne geçiyor.

Fenomen dizi Game of Thrones, yayınlandığı gün pek çok sosyal medya platformunda günün konusu haline geliyor. Bunun için dizinin yayınlandığı günlerde Facebook ve Twittergibi sitelerden uzak durmak en iyi çözüm gibi duruyor.

SPOILER NEDİR?

Bir eserin henüz okunmamış veya izlenmemiş konusu ve detayları hakkında verilen bilgiye spoiler denir.

Kaynak: ntv.com.tr

  :

  :

  :

  :

  "Game of Thrones spoiler'ı verene ölüm tehdidi" hakkında Tweetler

  DİĞER MEDYA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete