AKP, CHP heyetini ağırladı

Kurban Bayramı’nın ikinci gününde Ankara, siyasi partiler arası bayram ziyaretlerine sahne oluyor.
Partiler arası bayramlaşma programı kapsamında AKP ilk olarak CHP heyetini ağırladı. AKP’yi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan, Milletvekilleri Özcan Purçu, Muharrem Erkek ve PM üyesi Sera Kadıgil’den oluşan heyet ziyaret etti.

AKP ise Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Ankara Milletvekilleri Murat Alparslan, Jülide Sarıeroğlu, Mahmut Sami Mallı ve Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı Meryem Göka ile misafirlerini ağırladı.

Ziyaret esnasında toplumsal barışa çok ihtiyaç duyulduğu dönemlerden geçildiğine işaret eden Tezcan, kardeşliğin önemini vurguladı. Mina’daki izdiham nedeniyle tüm İslam alemine başsağlığı da dileyen Tezcan, kardeşçe bayramların olduğu günlerin birlikte yaşanması temennisini dile getirdi.

AKP'li Özdağ ise bayramların, birlik ve beraberliğe vesile olmasını diledi.

Mina’da yaşanan trajedinin herkesi derinden üzdüğünü de aktaran Özdağ, hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet diledi.

Milletin mutluluğu, milletin ve devletin güçlü hale gelmesi, refah seviyesinin artması için parlamentoda birlikte çalışmaları gerektiğinin altını çizen Özdağ, şunları kaydetti:

“Bütün demokrasilerde, bütün siyasal teorilerde zor kullanma hakkı devlete ait, devlet zor kullanır. Devletin dışında zor kullanan olursa devlet o zor kullananlara hukuk çerçevesinde, meşru çerçevede gereğini yapar.

Biz istiyoruz ki bu ülkede kan akmasın. Bu ülkede gözyaşı olmasın. Bu ülke farklı fikirleri bir arada yaşasın. Biz 12 Eylül’leri yaşadık. 60 darbesinden önceki dönemleri yaşadık. Türkiye’ye çok zararlar verdi. İnşallah, farklılıklarımızı zenginlik kabul ederek, beraberce bu topraklarda yaşayalım. Demokrasiyi içselleştirelim. Güçlü bir ordumuz, ekonomimiz olsun. Beraberce yapalım. Bunu TBMM, sivil toplum kuruluşları yapacak. En önemlisi 4 parti beraber yapacağız. İnşallah bu bayram da kardeşliğimize vesile olur.”

TEZCAN: GERGİN ORTAM GİDERİLMELİ

CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan ise siyasetin kendi içinde doğal bir gerilim yaşandığını ancak bayramların o gergin ve gerilimli anların dışında daha makul konuşmaların yapılabildiği fırsatları sunduğunu dile getirirken şöyle konuştu:

“Bu noktada da gerçekten Türkiye’deki son dönemlerde yükselen gergin ortamın giderilmesi ve siyasetteki o birlik dilinin oluşabilmesi açısından bayramları bir fırsat olarak değerlendirmek lazım. Türkiye'nin normalleşme sürecinde siyaset kurumuna çok büyük görev düşüyor. Birbirimizi anlayarak, dinleyerek, birbirimizin gerçek düşüncelerinin ne olduğunu, siyasetin tartışma dilinin dışına çıkıp başka bir pencereden bakabildiğimizde, sanıyorum Türkiye önümüzdeki dönemde problemlerini çözme konusunda daha büyük bir mutabakatı yakalayabilecektir. Bayramların da buna vesile olmasını diliyoruz.”

  :

  :

  :

  :

  "AKP, CHP heyetini ağırladı" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete