Beşir Atalay'dan çözüm süreci itirafı!

Beşir Atalay seçim öncesi Erdoğan tarafından askıya alındığı bilinen çözüm süreci için "Seçim nedeniyle çözüm sürecinin durdurulması yanlış oldu" yorumunda bulundu.
AKP Sözcüsü Beşir Atalay, Kanal 7'de katıldığı canlı yayında, seçim sonuçlarıyla ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı.

Atalay, seçimlerden önce çözüm sürecinin durdurulmasının yanlış olduğunu ve AKP'ye bölgede oy kaybettirdiğini söyledi.

Beşir Atalay, "Çözüm sürecinde seçim nedeniyle frene basılması, Doğu ve Güneydoğu'daki oy kaybında bir faktör olabilir mi?" sorusuna, "Bunu ben bir faktör olarak görüyorum. Bu, hükümetimizin bir politikasıdır, bunu bir yana bırakıyorum. Bunu bir parti sözcüsü olarak değil de şahsi bir görüş olarak söylüyorum. Doğrusu her şey planlanmış ve giderken, artık neredeyse silah bırakmayla ilgili son adımlara doğru gelinirken, seçim öncesi o sürecin bir anlamda seçim sonrasına erteleniyor gibi bir hava verilmesi ya da durdurulması burada faktörlerden biri olmuştur" yanıtını verdi.

Spikerin "Bu da bir özeleştiri sanırım" sorusuna Atalay, "Evet. O konuya çok emek vermiş biri olarak... Oradaki nihai hedef silah bırakma ve eve dönüştü. Oraya yakın bir noktada, seçime yakın bir zamanda sürecin durdurulmasını ben böyle değerlendiriyorum" şeklinde yanıt verdi.
  • Mehmet Özdemir
    HAYRET Mehmet Özdemir - 14 Haziran 2015 HEPİNİZ AYRI AYRI TELLERDEN ÇALIYORSUNUZ...!

:

:

:

:

"Beşir Atalay'dan çözüm süreci itirafı!" hakkında Tweetler

DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

KARŞI VİDEO
https://twitter.com/KarsiGazete