CHP'li Cihaner yargıyı istifaya çağırdı

CHP'li vekil Cihaner Erdoğan’la çay toplayan yüksek yargıyı istifaya çağırdı.
İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, Rize’de Erdoğan’la çay toplayan yüksek yargıya Osmaniye’de Devlet Bahçeli ile Yaprak Sarması Şenliği’ne katılmasını önerdi.

Genel Kurul’da yaptığı konuşmada İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner, Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay başkanlarının Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte Rize’de çay toplamasını eleştirerek “Umuyorum ki aynı başkanlar kendileri tarafsızlıklarını kanıtlamak istiyorlarsa MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yle de Osmaniye’de yaprak sarması şenliğine de katılırlar.

Orada da yaprak sarmasının sorunlarına dair bir farkındalık yaratırlar. HDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’la Diyarbakır karpuzunun sorunlarıyla ilgili bir etkinliğe katılırlar, Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu ile de Dersim dağlarında türkü nasıl söylenirmiş, mantar nasıl toplanırmış bunla ilgili bir etkinliğe katılırlar. Aksi takdirde bu yaptıkları doğrudan doğruya kuvvetler arasında uyumu değil, Führer’e, tek adama uydurulmuş bir yargının en somut göstergesi haline gelecektir.” diyerek Başkanları istifaya çağırdı.

Cihaner, “Tekrar belirtmek istiyorum ya istifa etmelidirler ya da toplumun geri kalanına tarafsızlıklarını, bağımsızlıklarını gösterecek bir açıklamayla bu jestlerinin ne anlama geldiğini anlatmak zorundadırlar ”dedi. 17-25 Aralık sürecini de ilgilendiren ABD’de Reza Zarrab hakkında açılan bir soruşturmanın savcısının Türkiye’de neredeyse kahraman haline getirildiğini belirterek bunun özellikle Cumhuriyet Savcıları tarafından etraflıca düşünülmesi gerektiğini ifade etti. Cihaner, Savcıların bu gidişin Türkiye’yi topyekün bir çöküşe götürdüğünü fark edip yeniden özgür, bağımsız, adaleti arayan, tarafsız bir yargıyı inşa etmemiz gerekir diye düşünmeleri ihtiyacına vurgu yaptı.

  :

  :

  :

  :

  "CHP'li Cihaner yargıyı istifaya çağırdı" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete