Demirtaş'tan Erdoğan'a: 'Senin sonun bizim elimizden olacak'

HDP'nin basın açıklamasında Öcalan'ın posteri indirildi.
Diyarbakır'ın İstasyon meydanında HDP tarafından bügün yapılması planlanan, 'Darbeye karşı, demokratik direniş' mitingine güvenlik gerekçesiyle izin verilmemesi üzerine, Eş Genel Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Yüksekdağ tarafından parti il binası önünde basın açıklaması yapıldı. Basın açıklaması sırasında açılan Öcalan posteri, polisin talebi üzerine indirildi.

HDP'nin bugün Diyarbakır'da yapmayı planladığı 'Darbeye karşı, demokratik direniş' mitingine izin verilmemesi üzerine il binası önünde basın açıklaması yapıldı. Basın açıklamasına HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş, Figen Yüksekdağ, milletvekilleri Meral Danış Beştaş, Altan Tan, Ziya Pir, Nursel Aydoğan, Demokratik Toplum Kongresi Eşbaşkanı Hatip Dicle ve Demokratik Bölgeler Partisi Genel Başkan yardımcısı Demir Çelik katıldı.

Basın açıklamasının yapıldığı alana girenleri önce polis, daha sonra ise partililer üst aramasından geçirildi. Çok sayıda TOMA ve çevik kuvvet ekibinin bulunduğu açıklamada polisin aldığı yoğun güvenlik önlemleri dikkat çekti.

ÖCALAN'IN POSTERİ İNDİRİLDİ

Açıklamaya katılan bazı kişilerin Abdullah Öcalan'ın posterini açması üzerine polis yetkilileri HDP Milletvekili Ziya Pir ile görüşerek, posterler ve yasadışı pankartların kaldırılmasını istedi. Polis ve parti yetkilileri arasında yapılan görüşmeden sonra Öcalan'ın posterleri kaldırıldı.

"PANZERLERDEN SIKTIĞINIZ SU, YÜREKLERDEKİ HDP ATEŞİNİ SÖNDÜREMEZ"

Seçim otobüsü üzerinde partililere seslenen Selahattin Demirtaş, mitingin yasaklanmasına tepki göstererek, "Bize miting yaptırmamak için saraydaki şahıs yemin etmiş durumda. 'HDP alanlara çıkmayacak' dedi ve o günden beri her yerde tabloyu görüyorsunuz. Böyle yaptıkları zaman HDP'nin burada küçüleceğini sanıyorlar. Sarayda, lüks içerisinde yaşayan zat gelip valiliğin önünde, taşımayla 3-5 bin kişiyle 'Diyarbakır'da miting yaptım' diye gidince, Diyarbakır'ı HDP'ye yasaklayınca zannediyor ki, şu anda bütün Diyarbakır, AKP'li, Tayyipçi oldu. Bugün Diyarbakır'da, İzmir'de, Adana'da, Van'da 'Miting yaptırmayız, yasaklatırız ve elimizdeki bütün asker ve polisi seferber ederiz. HDP'yi sokağa çıkarmayız' diyenlere daha önce de söylemiştim. Panzerlerden sıktığınız su, yüreklerdeki HDP ateşini söndüremez. Her zulüm kalesi halkların direnişi karşısında bir gün yıkılacaktır. İnşallah senin siyasi sonun da yakındır ve bizim elimizden olacaktır"dedi.

"DUALARIMIZ BARIŞ İÇİN OLACAK"

Konuşmasında Ramazan mesajını da veren Demirtaş, "Zor ve zahmetli günlerden geçiyoruz. Bizim her şeyden önce birbirimize olan bağlılığı, muhabbeti, inancı güçlendirmemiz lazım. Bugün Allah'ın izniyle sahura kalkılacak. Yarın Ramazan'ın ilk günü, dualarımız her zaman barış için olacak. İbadetimiz barış için olacak. Direnişimiz ve dik duruşumuz barış için olacak. Bizim barış dediğimiz şey, boyun eğmek, diz çökmek değil, içi özgürlükle dolu, eşit bir yaşamdan söz ediyoruz. O olmadığı müddetçe ülkede barış sağlanamaz" diye konuştu. Konuşmaların ardından grup olaysız şekilde dağıldı.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Demirtaş'tan Erdoğan'a: 'Senin sonun bizim elimizden olacak'" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete