Günün Videosu

Meral Akşener: Tarzan zorda, Abbas yolcu olacak

Meral Akşener, Ülkücü İrade Platformu'nun Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlediği etkinlikte konuştu.
MHP Genel Başkan adayı Meral Akşener, Gaziantep'te gördüğü yoğun ilgi üzerine annesinin kendisiyle ilgili bir sözünü partililerle paylaşarak, "Rahmetli anacığım bana 'Benim kızım zor karar verir, ama traktör gibidir, zor ısınır sonra da durmaz' derdi. Böyle diyorsunuz ya durup duran olmayacak" dedi.

MHP eski milletvekili Meral Akşener, Ülkücü İrade Platformu'nun Şehitkamil Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlediği toplantıya katıldı.

Toplantıda konuşan Meral Akşener, salondakilerin 'Durma ilerle Bozkurtların seninle' sloganının üzerine, annesinin 'benim kızım zor karar verir, ama traktör gibidir, zor ısınır sonra da durmaz' sözlerini paylaştı.

Kendilerinin rakiplerinin genel merkez olmadığını kaydeden Akşener, "Bizim rakibimiz şu an itibariyle genel merkez değil. Bahsettiğim her şey Adalet ve Kalkınma Partisi üzerinedir. Dolayısıyla yukarıdakiler zaten korkuyor. Sonuç itibariyle korkunun ecele faydası olmayacak. Tarzan zorda, Abbas yolcu olacak" diye konuştu.

"ALMANYA PARLAMENTOSUNUN BAŞINA O GÖK KUBBE İNDİRİLMELİYDİ"

Alman Meclisi'nin Ermeni soykırımı iddiasının yasa tasarısı olarak kabul etmesini eleştiren Akşener, şunları dedi:

"Sayın Cumhurbaşkanı, cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Türklerin yaşadığı her yerde miting yaptı. Sözde Ermeni soykırımı yasa tasarısı Almanya'da davulla zurnayla gelirken bizim muhteremler nerede? Biri Afrika'da diğeri Azerbaycan'da. O bölgede 4 milyona yakın Türk'ün yaşadığı yörelerde, miting yapmayı neden düşünmediler? Bir ülkenin itibari bu kadar 2 paralık edilmez. Ben tarihçiyim, Almanya ve Avrupa tarihi konusunda en ağır şeyleri burada söyleyebilirim. İnsanları yaktıklarını, insandan oluşan hayvanat bahçesi açtıklarını, kendilerini üst sınıf görürken diğer tüm insanları aşağılık gördüklerini ve başka milletleri düşman ilan ettiklerini söyleyebilirim. Ama bunun bize ne faydası var. Almanya'da orada yaşayan Türkler harekete geçirilmeliydi, Almanya Parlamentosunun başına o gök kubbe indirilmeliydi."

MHP'nin 10 Temmuz'da yapılacak olağanüstü kongresi öncesinde illeri dolaştığını hatırlatan Akşener, son 5 buçuk ayda her türlü engel, iftira, tuzak ve hareketle mücadele ederek bugünlere gelindiğini anlattı. Akşener, mevcut MHP yönetimini eleştiren sloganlar atılması üzerine "Hayır, olumsuz hiçbir şey yok. Ben az önceden beri ne diyorum, biz milletin umuduyuz, kimsesizlerin kimiyiz, gençlerin gözündeki ışığız. Biz herkesin geleceğiyiz ve geleceğiz" dedi.

Akşener, doğu ve güneydoğu illerinde terörle mücadelede bulunan güvenlik güçleriyle ilgili yeni yasal zeminin oluşturulması gerektiğini ve başbakan olduğu takdirde terörü 6 ay içerisinde sonlandıracağını sözlerine ekledi.

Kaynak: DHA

  :

  :

  :

  :

  "Meral Akşener: Tarzan zorda, Abbas yolcu olacak" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete