close

Diş hekimine 1.5 milyon liralık büyü tuzağı ve seks santajı

Aydın'ın ünlü kadın diş hekimi, muayenehanesinde çalışan birinin de işbirliği yaptığı kişilerce kendisine büyü yapıldığına inandırılıp 1.5 milyon lira dolandırıldı. Durumu anladığında ise devreye 'seksi şantaj' girdi.
Aydın’ın ünlü kadın diş hekimi, muayenehanesinde çalışan birinin de işbirliği yaptığı kişilerce kendisine büyü yapıldığına inandırılıp 1.5 milyon lira dolandırıldı. Durumu anladığında ise devreye ‘seksi şantaj’ girdi.

Bir TV kanalında sağlık programları da yapan Aydın’ın ünlü diş hekimi F.B.’yi altı kişilik bir ekip, akıl almaz yöntemlerle yaklaşık 1.5 milyon TL. dolandırdı. Dava dosyasına göre dolandırıcılık olayı şöyle gelişti:

Hürriyet'ten Nurettin Kurt'un haberine göre; Diş hekimi F.B., 2011 yılında İzmir’de bir düğünde bir partinin ilçe yönetim kurulu üyesi Müşerref M. ve kocası Salih M. ile tanıştı. Çift, daha sonra diş tedavisi için Dr. F.B.’nin muayenehanesine gidip gelmeye başladı. Tedavi sürecinde de muayenehanede çalışan Gülistan Ö. ile samimi oldular ve ondan aldıkları kişisel bilgilerle, Dr. F.B.’yi üzerinde büyü olduğuna inandırdılar.

‘MUSTAFA HOCA ÇÖZER’

Diş hekimi F.B., çiftin bilmesine imkân olmayan özel bilgileri anlatması üzerine kendine ‘büyü yapıldığına’ ikna olunca, dolandırıcı ekibin bağlantılı olduğu, Bergama’da ‘Mustafa Hoca’ isimli şahsa götürüldü.

‘Hoca’, daha önce Gülistan Ö.’den aldığı bilgilerle Dr. F.B.’ye babasının nasıl iflas ettiğini, geçirdiği zor günleri, üniversite yıllarında yaşadığı bazı olayları anlatıp, kendisi ve muayenehanesi üzerinde büyü ve muska olduğunu, bunları kaldırmazsa babası gibi iflas edeceğini söyledi. ‘Hocanın her şeyini bilmesiyle iyice şaşkınlığa uğrayan Dr. F.B., bunun ardından tüm söylenenleri yapmaya başladı.

BİRİ KOYDU BİRİ BULDU

Sonuçta ‘büyü çözmek’ için Dr. F.B.’nin muayenehanesine gelen ‘Mustafa Hoca’, önceden Gülistan Ö.’nün yerleştirdiği muskaları eliyle koymuş gibi buldu.

Bunun üzerine kurulan tezgâha iyice inanan Dr. F.B., ilk etapta Müşerref M. aracılığıyla ‘hocaya’ önce 16 bin TL. paraverdi. Aynı yöntemle dolandırıcılar F.B.’den 3 yıl boyunca on binlerce lira aldılar, hatta son seçimlerde milletvekilliği adaylığı teklifini reddeden F.B.’ye “Gelecek seçimlerde kesin vekilsin ama zekât vermen lazım” deyip, ‘Mustafa Hoca’nın destek olduğu bir öğrenci yurduna 200 kilo zeytinyağı aldırdılar.

‘CİNSEL İÇERİKLİ KAYDIN VAR’

Ancak Dr. F.B. bu üç yılın sonunda dolandırıldığını fark etti ve artık para göndermek istemedi. Bunun üzerine Müşerref M.’nin son davetini kabul eden Dr. F.B., iddiaya göre gittiği evde ikram edilen bardağı içtikten sonra bayıldı ve ayıldığında bu kez “Cinsel içerikli görüntülerini çektik” şantajına uğradı.

Bu şantajla Dr. F.B. banka kasasında bulunan 160 bin TL’lik ziynet eşyaları ile İzmir Karşıyaka’da lüks bir sitede bulunan dairesini de kaptırdı. Daireyi 2013 yılında Müşerref M’nin kızı Ilgaz M. üzerine yapan Dr. F.B., buna rağmen taleplerin ardı arkası kesilmeyince avukatı Sinan Aslan aracılığı ile suç duyurusunda bulundu.

BORÇLU ÇIKACAKTI

Banka ve PTT kayıtlarına ulaşan savcılık, Dr. F.B’nin PTT aracılığı ile 2011-2014 yılları arasında şüphelilere toplam 110 bin 638 TL gönderdiğini, bir bankadan 31 bin 500 TL, kredi kartından da toplam 76 bin TL kaptırdığını belirledi. F.B.’nin 2012-2014 yılları arasında da çeşitli bankalardan çektiği toplam 574 bin TL kredinin de dolandırıcıların hesaplarına aktarıldığı anlaşıldı.

İfadeleri alınan şüpheliler ise suçlamaları kabul etmediler. Şüpheli Müşerref M., ziynet eşyalarını daha önce Dr. F.B’ye verdiği borç karşılığında aldığını, kızının üzerine yapılan dairenin de parasını ödediğini iddia etti.

15 Haziran’da iddianameyi kabul eden Nazilli Ağır Ceza Mahkemesi, yargılamaya ekimde başlayacak.

Kaynak: Nurettin Kurt / Hürriyet

  :

  :

  :

  :

  "Diş hekimine 1.5 milyon liralık büyü tuzağı ve seks santajı" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete