​Erdoğan’dan Bahçeli’ye cevap gecikmedi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birlik Vakfı'nın iftar yemeğine katıldı. Burada Bahçeli'ye cevap verdi.
İftar sonrası konuşma yapan Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin, “Herkes Kobani’yle yatıp kalkıyor, Nişantaşı’ndan Yüksekova’ya kadar önüne gelen Kobani’deki iki terörist grubun kapışmasını mesele ediyor. Doğu Türkistan’daki Çin zalimliğini kimseler konuşmuyor, ağzına dahi almıyor. Kobani’ye ağlayanlar, Kaşgar’a gülüyor ve zulme ortak oluyor” sözlerine yanıt verdi. Erdoğan, ‘Sadece Araplarla, sadece Kobani’dekilerle uğraşanlar Uygur Türkleri’ni unutuyor’ diyor. O zata sesleniyorum, sen o Uygur Türkleri’nin olduğu yere gittin mi? Ama Tayyip Erdoğan gitti. Binlerce vatanlarından ayrılan Uygur Türkleri’ni vatandaşlığa kabul eden Türkiye oldu. Sen neredeydin ya? Sen Başbakan yardımcısıyken kaç kişiyi vatandaşlığa kabul ettin?” şeklinde konuştu.

İşte Erdoğan’ın konuşmasından satır başları:

Türkiye gariplerin yurdudur. Mazlumların umut ışığıdır. Türkiye’yi terörist ülke olarak lanse etmeye çalışanların, bir Türkiye partisi olmak gibi bir amacı olabilir mi? Bunların karşısında bir olmak, beraber olmak, bunlara gereken cevabı demokrasi içinde verebilmektir.

Saldırganların Türkiye üzerinden geçtiğini iddia edecek kadar kendi ülkelerine yabancılaştığını görüyoruz.

Vatandaşlarımızı bir kez daha sokağa çıkardılar. Şehirlerimizde, mahallelerimizde gerilim havası oluşturulmak isteniyor. Medya yoluyla karalama kampanyaları oluşturdular. Türkiye terörden ve terör olaylarından çok çekmiş bir ülkedir. Suriye’deki olaylara hiçbir zaman mezhep penceresinden bakmadık.

‘Sadece Araplarla, sadece Kobani’dekilerle uğraşanlar Uygur Türkleri’ni unutuyor’ diyor. O zata sesleniyorum, sen o Uygur Türkleri’nin yaşadığı yere gittin mi? Ama Tayyip Erdoğan gitti. Binlerce vatanlarından ayrılan Uygur Türkleri’ni vatandaşlığa kabul eden Türkiye oldu. Sen neredeydin ya? Sen Başbakan yardımcısıyken kaç kişiyi vatandaşlığa kabul ettin?

Türkiye’yi DEAŞ terör örgütü ile aynı parentez içine almak alçaklıktır, namertliktir. Son 5 ayda Kobani’ye 2 bin TIR’a yakın yardım malzemesi gönderdik. Kobani’de ocaklar tütüyor, kazanlar kaynıyorsa bu Türkiye’nin yaptığı yardımlar sayesindedir. Son saldırılarda hayatını kaybeden kardeşlerime Allah’tan rahmet diliyorum.

6-7-8 Ekim olaylarının tekrar yaşanmasına izin vermeyeceğiz. Suriye’nin kuzeyinde, Türkiye’nin güneyinde yeni bir devlet kurulmasına asla izin vermeyeceğiz. Terör örgütlerinin bölgedeki kaosu fırsata çevirmelerine de izin vermeyeceğiz.

Türkiye aleyhinde konuşanlar, en büyük ahlaksızlığı en büyük alçaklığı yapıyor. Bu alçaklığı yapanlar elinde sonunda bunun hesabını verecekler. Amacımız orada yaşayan mazlum kardeşlerimizin yaralarına derman olmaktır.

  :

  :

  :

  :

  "​Erdoğan’dan Bahçeli’ye cevap gecikmedi!" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ

  KARŞI VİDEO
  https://twitter.com/KarsiGazete