HDP'li adaylardan MHP'li başkana 'selam'

HDP Kars adayları, MHP'li Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta'yı makamında ziyaret etti.
HDP birinci sıra adayı Ayhan Bilgen, "Seçimlerin kardeşçe geçmesi dileklerimizle, başkanı selamlamak için buradayız" dedi.

Kars Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, HDP Milletvekili adayları Ayhan Bilgen, Şafak Özanlı, Önder Fidanboy'u makamında kabul etti.

Bu sabah yapılan ziyarette Başkan Karaçanta, HDP heyetine çay ve çikolata ikramında bulunuldu. Başkan Karaçanta makam koltuğu yerine HDP birinci sıra milletvekili adayı Ayhan Bilgen’le karşılıklı oturdu. 

Ziyarette HDP adayı Ayhan Bilgen, "Seçimlerin barış içerisinde, kardeşçe, birbirimizi karalamadan geçmesini arzuluyoruz.

Seçimlerin halk oyunun, iradesinin özgürce yansıyabileceği bir ortamda geçmesini temenni ediyoruz. Bu dileklerle sizinle, hem de selamlamak için, buradayız. Kabul ettiğiniz için teşekkür ederiz.Biz aynı şehirde birlikte bütün toplum kesimlerinin arasında bir sorun olmadığını, barış içerisinde yaşayabilecek bir kültürel birikime, geçmişe sahip olduklarını düşünüyoruz. Yeter ki bunu provoke edip, çatışarak, gerilimle buradan bir şeyler elde etme çabası güdenler olmasın" dedi.

KARŞILIKLI TEŞEKKÜRLER DİLEKLERİ

Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta da, “Ben teşekkür ederim. Sizleri burada ağırlamaktan ne kadar mutluluk duyduğumu anlatmak istiyorum. Geçtiğimiz yerel seçimlerde meclis üyeliğine seçilen arkadaşlarınızla 1 yıldır beraber çalışıyoruz.

Yerel seçimler barış, sükunet ve güzellikler içerisinde oldu. Genel seçimin de aynı hava içerisinde geçeceğine olan inancım tamdır. Milletvekili adaylarının gençleri zaman zaman karşılarına alıp konuşmaları lazım.

‘Arkadaşlar akıllı olacaksınız’ gibi nasihatlerde bulunmaları gerek. Bunlar sükunet içerisinde olmalı, bizler hep öyle yaptık. Sıkıntı, provokatörlerin bu zamanlarda iş başında olmaları" diye konuştu.

  :

  :

  :

  :

  "HDP'li adaylardan MHP'li başkana 'selam'" hakkında Tweetler

  DİĞER POLİTİKA HABERLERİ